20.8 C
Скопје
19:41 - 29 мај, 2024

Ознака : вила

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Спектакуларен огномет за прославата на третиот внук на Цеца: Синоќа се славеше во домот на Ражнатовиќ

еспресо
Спектакуларен огномет синоќа ја осветли вилата на Цеца. Вељко и Богдана Ражнатовиќ вчера го добија својот трет син, кој го нарекоа Исаија, а по тој...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) По разводот со Драгана Мирковиќ, Тони ужива во оваа вила во Опатија: Неверојатен луксуз со волшебен поглед

еспресо
Музичката ѕвезда Драгана Мирковиќ и бизнисменот Тони Бијелиќ по 24 долги години ставија точка на бракот, за што пејачката објави во јавноста, додека тој се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Изгоре вилата на славната манекенка Кара Делевињ! 94 пожарникари го гаснеле пожарот, 7 милиони долари се претворија во пепел! 

еспресо
Луксузната вила на манекенката Кара Делевињ вчера била зафатена од страшен пожар. Имено, како што пренесуваат странските медиуми, таа за среќа во моментот на пожарот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Харис Џиновиќ дебело ќе заработи од продажба на вилата во Сењак: Ќе се шокирате кога ќе слушнете колку му нуди пријателот!

Еспресо
Харис Џиновиќ доби понуда која многумина никогаш не би ја одбиле, ниту пак сонувле! По неодамнешната бомба-вест дека пејачот се разведува од сопругата Мелина по...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Кому припадна новата вила на Харис Џиновиќ од два милиони евра: Луксуз на Дедиње

Еспресо
Популарната двојка, пејачот Харис Џиновиќ и модната дизајнерка Мелина Џиновиќ ја шокираа јавноста со информацијата дека се разведуваат. Харис и Мелина се заедно 22 години....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џорџ Клуни ја продава вилата на Комо за сто милиони долари, а ја купил за десет милиони: „Актерот е одличен бизнисмен“

Еспресо
Џорџ Клуни го продава својот најпознат имот, вилата на езерото Комо која ја поседува 21 година. George Clooney in Lake Como pic.twitter.com/eQcwwZrus4 — Linda Fritz...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Вака изгледа луксузната вила на Неда Украден за одмор: Очи да исплакнете

Еспресо
Пејачката Неда Уладен освен што поседува луксузен стан во Белград, поседува и уште еден недвижен имот покрај море. Имено, се работи за импресивна куќа сместена...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цеца ја урива до темел вилата на Кипар: Ќе вложи во уште поголем луксуз, еве како ќе изгледа

Еспресо
Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ реши да воведе новитет, па се впушти во целосна реконструкција на својата вила која ја поседува на Кипар. Цеца за овој...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Погледнете ја внатрешноста на домот на Џенифер Лопез и Бен Афлек: Ќе останете без зборови!

Еспресо
Славниот пар Џенифер Лопез и Бен Афлек конечно ја најдоа куќата од соништата, по бројни обиди да купат вила која ќе им одговара. Jennifer Lopez...
БалканСлајдерСцена

Лепа Брена и Боба ја продаваат вилата во Мајами за 17 милиони долари: Само месечното одржување чини две илјади долари

Еспресо
Во дворот има базен, а куќата е опкружена со луксузни вили, има две купатила, кујна и трпезарија, и целата е поплочена. Лепа Брена и нејзиниот...