7.8 C
Скопје
04:24 - 28 февруари, 2024

Кому припадна новата вила на Харис Џиновиќ од два милиони евра: Луксуз на Дедиње

Популарната двојка, пејачот Харис Џиновиќ и модната дизајнерка Мелина Џиновиќ ја шокираа јавноста со информацијата дека се разведуваат.

Харис и Мелина се заедно 22 години. Нивните наследници, синот Кан и ќерката Џина се родени од голема љубов. Наводно меѓу нив немало повеќе романса, а децата тргнале по својот пат.

Пејачот ги откри своите размислувања за бракот:

– Романтиката денеска на многу луѓе им побегна, ми избега и мене. Не знам веќе што е романтика, некогаш бев романтичен. Таа е надвор од контрола и луѓето повеќе не ѝ се восхитуваат. Романтиката е најубавото нешто.

Да потсетиме, љубовната приказна меѓу Харис и Мелина, познатата модна дизајнерка започна во 2002 година, кога дизајнерката беше трета година на студии. Нивните емоции веднаш се разгореа, а иако не сакаат да зборуваат за приватниот живот, Харис во едно од ретките интервјуа призна дека „едноставно се нашле“.

Не така одамна, ќерката Џина јавно октри дека нејзините родители не спијат во исти соби.

Вилата на Дедиње останува на Мелина, а во неа се шпекулира дека пејачот вложил околу два милиони евра. Се градела од 2017 година, до 2021 кога парот се всели.

Оваа луксузна куќа во долниот дел има базен, но и винарска визба, која е богата со различни вина од различни делови на светот. Пејачот си изгради и музичко студио за себе. Сепак, се тоа ќе го остави на сопругата и децата.

(Фото) Ова е луксузниот дом што го напушти Харис Џиновиќ со разводот: Два милиона евра, мебел од Париз, студио…

 

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....