23.8 C
Скопје
17:16 - 25 јуни, 2024

Ознака : замок

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Тони е минато: Драгана позира со згоден маж во нејзиниот замок

еспресо
Пејачката Драгана Мирковиќ е во центарот на вниманието на јавноста поради разводот со долгогодишниот сопруг Тони Бијелиќ. Откако објави официјално соопштение дека по повеќе од...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Драгана Мирковиќ не е единствена пејачка со замок: Оваа фолкерка има уште поголем во близина на Нирнберг

еспресо
Веќе две недели, освен разводот на Харис и Мелина Џиновиќ, главна тема во медиумите е и разделбата на Драгана Мирковиќ и бизнисменот Тони Бијелиќ. Драгана...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Тони ги изненади сите со објава од замокот на Драгана Мирковиќ: Се огласи доцна навечер

еспресо
Пејачката Драгана Мирковиќ по 24 години се разведува од сопругот Тони Бијелиќ, а таа веќе ги поднела документите за развод. Драгана се огласи за разводот,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Во ова бајковито место кралот Чарлс го наоѓа мирот по страшната дијагноза: Неопислива природа, час и поглед на раскошните градини

Еспресо
За неговото лекување, кралот Чарлс (75) ги избрал Норфолк и резиденцијата Сандрингем како најдобра можна дестинација за неговото закрепнување.   View this post on Instagram...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ѕирнете во капелата во замокот на Драгана Мирковиќ: Царицата Марија Терезија се молела таму

Еспресо
Драгана Мирковиќ ексклузивно за телевизија Курир ги отвори вратите од својот магичен замок. Пред две децении, фолк ѕвездата ја купила оваа палата со нејзиниот сопруг...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Се смета за „бункер на милијардери“: Џеф Безос купи замок на островот Индијан Крик

Еспресо
Џеф Безос купил имот вреден 68 милиони долари на вештачкиот остров Индијан Крик, Флорида. Островот го нарекуваат и „бункер на милијардери“, и секако, не секој...
СветСлајдерСцена

„Падна“ договор меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли: Назначен независен директор на францускиот замок

Еспресо
Бред Пит и Анџелина Џоли конечно го решија спорот околу заедничкиот бизнис. За тоа пишува Дејли Мејл. И 59-годишниот американски актер и 48-годишната актерка се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принц Хари престојувал во Фрогмор од каде беше протеран од Чарлс: Немал контакт со семејството

Еспресо
Принцот Хари за време на својот престој во Лондон, сепак, остана во Колибата Фрогмор, од каде пред неколку месеци беа протерани со Меган Маркл, од...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Погледнете ја внатрешноста на домот на Џенифер Лопез и Бен Афлек: Ќе останете без зборови!

Еспресо
Славниот пар Џенифер Лопез и Бен Афлек конечно ја најдоа куќата од соништата, по бројни обиди да купат вила која ќе им одговара. Jennifer Lopez...
СветСлајдерСцена

(Фото) Џенифер Лопез и Бен Афлек конечно се скрасија во нов луксузен дом: Вила со внатрешност од 1.500 квадратни метри

М.П
Замокот лоциран на голем имот во Пацифик Палисадес е новиот дом на Џенифер Лопез и Бен Афлек. Сместен е во луксузна станбена област во Лос...