19.8 C
Скопје
19:12 - 30 мај, 2024

Ознака : драгана

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Драгана Мирковиќ не е единствена пејачка со замок: Оваа фолкерка има уште поголем во близина на Нирнберг

еспресо
Веќе две недели, освен разводот на Харис и Мелина Џиновиќ, главна тема во медиумите е и разделбата на Драгана Мирковиќ и бизнисменот Тони Бијелиќ. Драгана...
Ви ПрепорачувамеЛокумчеСветСцена

(Фото) Драгана Спасовска, „ангелот“ од Скопје, е една од девојките нa жешката листа на Жерар Пике

Еспресо
Згодните „ангели“ на 35-годишниот дефанзивец беше јасно дека порано или подоцна ќе ја уништат неговата врска со Шакира. Пловдивската манекенка Драгана Спасовска, со потекло од...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) СВАДБЕНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ТАМАРА И ДАРКО: Магичен бохо – декор и интимна прослава со најблиските

М.Р.
Поранешната манекенка и модел Тамара Чуприна и фудбалскиот репрезентативец Дарко Велковски запловија во брачните води, а по долгото одложување на свадбената прослава, парот ги искористи...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Автомобили од Драгана Мирковиќ купуваат и светските ѕвезди: Меѓу купувачите Ван Дам и Џеј Зи (ФОТО)

Еспресо
Вредноста на возниот парк на пејачката и нејзиниот маж е околу три ипол милиони евра. Драгана Мирковиќ со својот сопруг им продава автомобили и на...
ЛајфстајлСцена

СТАЛОНЕ, ВАН ДАМ, ШВАРЦЕНЕГЕР И МНОГУ ДРУГИ и испратија интересни пораки на ДРАГАНА МИРКОВИЌ на Инстаграм! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Пред неколку дена синот на популарната фолкерка Драгана Мирковиќ, Марко го прослави полнолетството во својот замок во Виена. Иако синот на Драгана Мирковиќ наполни 18...
ЛајфстајлСцена

Драгана Мирковиќ полнолетството на синот ќе го слави во луксузен дворец во Виена

Igor
Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ во својот луксузен двор во Виена ќе го прославува 18-от роденден на синот Марко. Иако нејзиниот син е роден на 24-ти...
ЛајфстајлСцена

Брејк стана татко по третпат – Овој пат на девојче!

Igor
Се роди Деа, третото дете на познатиот пејач и бизнисмен Дарко Гелев – Брејк, кој е во брак со поранешната Мис на Македонија Драгана Клопчевска....