34.8 C
Скопје
20:24 - 15 јули, 2024

(Фото) Драгана Мирковиќ „твита“ на јапонски јазик: „Зар е можно и тука да ме има?“

Фолк ѕвездата сподели необична објава на Твитер, која покажува до каде оди нејзината популарност.

Драгана Мирковиќ минатата година го прослави својот 40-годишен јубилеј на сцената. Оваа импресивна бројка доволно зборува за нејзиниот успех. Без разлика што неодамна мина низ тежок период кога објави дека се разведува од сопругот Тони Бијелиќ, Драгана продолжува да работи со полна пареа и да настапува низ регионот, но и низ Европа.

Но судејќи според нејзината најнова објава на Инстаграм, популарноста на Драгана стигнува многу подалеку, до Далечниот Исток.

принтскрин, инстаграм

Пејачката сподели слика на која се гледа дека нејзината песна „Од милион један“ споделена на Твитер од профил кој „твита“ на јапонски јазик и претежно се занимава со социјални прашања и пост-капиталистичка теорија.

– Можно ли е и тука да ме има?  – праша Драгана.

Нејзината песна на овој профил е објавена на 17 јуни, а кога би се превел од јапонски,описот гласи: „Песна испеана од српската поп-фолк пејачка Драгана Мирковиќ“.

 

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....