34.8 C
Скопје
18:30 - 22 јули, 2024

Кој е Немања, со кого Сања Кужет доби второ дете: Двапати влегле во врска, по десет години…

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“, Сања Кужет се породи пред два дена и на свет донесе здраво момче.

Сопругот на Сања, Немања Живојиновиќ никогаш не бил експониран во медиумите. Инаку, тој е маркетинг директор на автомобилска компанија, а водителката своевремено зборуваше за почетокот на нивната врска.

– Го запознав кога имав 21 година. Па почнав да работам на телевизија, случајност, и со 23 негови на еден одмор на Крит, тоа беше дружина, тие мажи отидоа на одмор, сестра ми, јас, другарките отидовме на одмор. Сите флертуваа еден со друг, но јас и тој не… Тој пробуваше нешто, сепак, воопшто не ми беше интересен – изјави Сања во емисијата „Балканском улицом“ и додаде:

принтскрин инстаграм

– Бев многу тешка и комплицирана, добро се омажив. Па, навистина се дружевме и по некое време започнавме врска на таа возраст, колку што можеше да биде врска и навистина траеше само кратко и не вредеше да се спомене. Меѓутоа, десет години подоцна, кога сè во мојот живот се случуваше турбулентно, бидејќи таа дружина сè уште опстојуваше, повремено гледајќи се така, некако ми се наметна како личност која е упорна.

– Се чини дека кај мене некако најупорните секогаш добиваа можност да се дружат со мене, да разговараат, па потоа да оценуваме, да видиме дали има нешто за иднината, а пред се хемија. Значи, кога го видов пак по десет години, Немања беше сосема друга личност, бидејќи тој навистина беше веќе изграден човек, формирана личност, тоа сеќавање на него, нормално на 23 години, а сега навистина беа двајца целосно различни луѓе, па имавме сосема нов почеток. Веруваше дека тоа е тоа, дека ќе успееме и дека треба да си дадеме шанса – искрено вели Сања и продолжува:

– Мислам, зошто едноставно не би дала шанса ако нешто ми беше интересно, а кај него најдов и нешто интересно, нешто само што ми кликна и функционираше, необјасниво. Сега би сакала да можам да ви дадам дефиниција… Едноставно мирисот на таа вечер и сето тоа како некако проструи, влезе некаде во мене и никогаш не ме напушти.

Се огласи Гранд, го откри името на новороденото бебе на Сања Кужет: Се подготвува и прослава

 

Слични објави

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо

(Фото) Џина Џиновиќ има нов дечко: Веќе не го крие и страсно се љуби со него пред сите

Еспресо
Се вчитува....