23.8 C
Скопје
14:56 - 3 октомври, 2023

Драгана Мирковиќ полнолетството на синот ќе го слави во луксузен дворец во Виена

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ во својот луксузен двор во Виена ќе го прославува 18-от роденден на синот Марко.

Иако нејзиниот син е роден на 24-ти февруари, семејството одлучило славењето да биде сега со цел нивните пријатели и семејството да дојдат во што поголем број.

„Славиме денес затоа што оваа недела се слави и затоа што сите наши пријатели и семејство се раштркани низ целиот свет, сега главно се слободни и можат да дојдат. Доаѓаат од сите краеви на светот, од Швајцарија, Германија…па до Америка, изјави гордо Драгана и додава дека на роденденот ќе има повеќе од 200 гости.

Забавата на Марко ќе биде одржана во нивниот двор и ќе бида прва од таков тип на тоа место.

„Желбата за прва прослава во дворецот беше на Тони и тоа му го исполнивме“, изјави низ насмевка пејачката и додаде дека наместо бенд, гостите ќе ги забавуваат светски позанти диџеи.

„Никој нема да пее. Желбата на Марко беше таа, а искрена да бидам и моја, да ангажираме само диџеи. Тоа за мене во некоја смисла е и големо растеретување. Моите деца не ја слушаат нашата музика, што сосема го разбирам бидејќи не живееме во нашата земја, а и во тие години се кога слушаат некој друг вид на музика“, изјави Мирковиќ.

За подарокот не сакаше да открие ништо, освен дека не станува збор за скапоцен автомобил.

„Ние на Марко за 16-тиот роденден му купивме мерцедес, кога започна со часовите за возење. Тогаш го возеше во присуство на еден член од семејството, а потоа на 17 години доби и дозвола. За 18-тиот роденден доби нешто друго, но не можам да ви кажам што“, додаде Драгана.

Слични објави

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо

Ана Бекута се пензионираше но само на хартија: „Јас и пензија, нема шанси!“

Еспресо
Се вчитува....