Ознака : интересни

Секојдневие

Интересни факти за океаните: Во нив има околу 20 тони злато, но не ве советуваме да одите да го барате!

Еспресо
Дали знаевте дека океаните покриваат дури 71% од површината на Земјата. Но, тоа секако не е единствената интересна работа за нив. Продолжете со читање доколку...
Секојдневие

Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Поради пандемијата на коронавирусот многу луѓе во светот се во домашен карантин, а изолацијата во четири ѕида сама по себе носи уникатни моменти. На некои...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Интересни факти за секој хороскопски знак – Досега сигурно не сте ги знаеле!

Еспресо
Иако сите мислиме дека знаеме баш сè за карактеристиките на хороскопските знаци, на некои постапки сигурно не можеме да сметаме, ниту пак можеме да ги...
Секојдневие

Немате пари за скап накит? Еве како САМИ да го направите! (ВИДЕО)

Igor
За изработката на накитот не ви се потребни многу пари, може да го изработите и со работи кои веќе ги имате дома. Погледнете го видеото,...
Лајфстајл

Интересни секс идеи со кои повторно ќе ја разгорите страста во спалната соба

Igor
Работите некогаш знаат да станат монотони доколку со вашиот партнер сте во подолга врска или брак. Како што ги поминувате и доживувате првите работи со...
Лајфстајл Сцена

СТАЛОНЕ, ВАН ДАМ, ШВАРЦЕНЕГЕР И МНОГУ ДРУГИ и испратија интересни пораки на ДРАГАНА МИРКОВИЌ на Инстаграм! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Пред неколку дена синот на популарната фолкерка Драгана Мирковиќ, Марко го прослави полнолетството во својот замок во Виена. Иако синот на Драгана Мирковиќ наполни 18...
Uncategorized

Интересни трикови – За што се можете да ја употребите пената за бричење?

Igor
Освен за козметички цели, пената за бричење можете да ја искористите и за чистење на некои предмети, а со неа можете дури и да решите...