22.8 C
Скопје
17:17 - 30 мај, 2024

Ознака : направите

Секојдневие

ВИДЕО: Декорации во последен миг – Како набрзина да направите уникатни украси од ситници кои ги имате во домот!

Еспресо
Изберете ја најубавата идеја и засукајте ги ракавите… Ако не сте стигнале оваа година да и се посветите на празничната декорација на домот, нема причина...
Секојдневие

Трик со чија помош сите ваши обувки ќе ги направите водоотпорни – Сите кои го пробале велат дека е 100% ефикасен!

Еспресо
Се е готово за само неколку минути… Со доаѓањето на зимата и се почестите дождови, сите започнуваат да бараат нови обувки, кои нивните стапала ќе...
Здрави навики

Ве нервираат стриите на кожата: Еве како да ги направите помалку видливи

Еспресо
За жал, факт е дека стриите нема да исчезнат, но можеме сосема ефикасно да ги направиме што помалку видливи, па дури и невидливи, односно изедначени...
Секојдневие

Што можете да направите од една обична картонска кутија – 59 неверојатно креативни идеи! (ВИДЕО)

Еспресо
Сите во домот имаме барем една картонска кутија која не ни служи за ништо, туку ја чуваме во случај да не ни затреба за нешто....
Секојдневие

Не можете да најдете маски за лице или пак ви се прескапи? Еве како САМИ да направите маска за само 1 минута! (ВИДЕО)

Еспресо
Оригинален начин како сами да подготвите маска за лице за да се заштитите во време на пандемијата на коронавирусот.  Без грижа, не мора секој ден...
Секојдневие

Немате пари за скап накит? Еве како САМИ да го направите! (ВИДЕО)

Igor
За изработката на накитот не ви се потребни многу пари, може да го изработите и со работи кои веќе ги имате дома. Погледнете го видеото,...
Лајфстајл

Што да направите за да спречите ТОЈ да ве изневери

Igor
За многу жени најлошата работа што може да се случи во врската е изневерувањето, а голем дел од оние што биле изневерени не успеваат да...
Дестинации и Дегустации

Како да направите совршено тесто за домашни мекици (РЕЦЕПТ)

Igor
Израдувајте ги домашните со овие домашни мекици, ова е тајната за совршеното тесто. Состојки: – 200 мл млеко – 100 мл млака вода – 2...
Секојдневие

Фризура која секогаш е во тренд – Еве како да ја направите! (ВИДЕО)

Igor
Со доаѓањето на топлите денови, на градските улици се повеќе среќаваме жени кои својата коса, без оглед дали таа е средна или долга, ја плетат...
Здрави навики

Плетенките се хит ова лето – Еве како да ги носите! (ФОТО)

Igor
Од наједноставни до оние со дополнителни украси, плетенките на секој моден изглед му даваат доза на романтичност и елеганција. Истовремено едноставни и ефектни, плетенките се...