Tag : домот

Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

ВИДЕО: Декорации во последен миг – Како набрзина да направите уникатни украси од ситници кои ги имате во домот!

Еспресо
Изберете ја најубавата идеја и засукајте ги ракавите… Ако не сте стигнале оваа година да и се посветите на празничната декорација на домот, нема причина...
Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

Овие бои се симбол на среќа, успех и благосостојба – Добро е да ги имате во домот за претстојните празници!

Еспресо
Со една од овие бои задолжително украсете го својот дом… Китењето на елката е еден од најубавите ритуали кои ги повторуваме секој декември. Сигурно веќе...
Свет Слајдер Сцена

Рок легендата стравува од корона и не го напушта домот – „Ако ме закачи, овој пат дефинитивно сум готов!“

Еспресо
Како што вели тој, смртта ја избегнал повеќе пати, но со короната е сигурен дека не би успеал…Познатиот рокер Ози Озборн вели дека за него...
Инспирација и совети

Цвеќе од кое застанува здивот: Амарилис е ѕвездено растение за разубавување на домот

Еспресо
Амарилис, витешка ѕвезда или џуџе како што е наречено, припаѓа на родот на луковични цветни растенија. Потекнува од Централна и Јужна Америка, од каде е...
Инспирација и совети

Направете сами: Замка за овошните мушички во домот

Еспресо
Мушичките кои доаѓаат по овошјето во домот и останатата храна, не се опасни меѓутоа се здодевни. Постојат начини да направите сами замка за мушичките, а...
Живот

Постојат најмалку 56 начини: Еве за што се во домот можете да ги употребите пластичните шишиња (ВИДЕО)

Еспресо
Завртете го шишето исечете го и ќе добиете инка, направете си сами цедалка, направете држач за телефонот од капачето или пак од еден дел од...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Во домот на Андрија Милошевиќ е ЕКСТРА ЗАБАВНО, ова е неговиот совет против досадата во домот (ВИДЕО)

Еспресо
Со смеење против вируси – Српскиот актер Андрија Милошевиќ ја послуша препораката да остане дома во текот на пандемијата на коронавирусот. Актерот има ведар и...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Сергеј Четковиќ покажа што прави во домот – Неговата порака ќе допре до многумина (ВИДЕО)

Еспресо
Пејачот со видео од својата кујна ги воодушеви фановите, но испрати и многу важна порака… Уште еден пејач кој апелира сите да не излегуваат од...
Инспирација и совети

Кога ќе ги внесете овие билки во домот, внесувате и здравје: Еве зошто секој дом треба да ги има!

Еспресо
Едно неодамнешно истражување покажало дека луѓето кои ги оплеменуваат своите домови со зелени растенија имаат подолг животен век од оние кои не го прават тоа....
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Во домот е само една обична мајка: Џенифер Лопез сподели прекрасна глетка од нејзината спална (ФОТО)

Еспресо
Џенифер Лопез успева во исто време да биде и пејачка и актерка, светки популарна и секогаш ангажирана, но не ги запоставува ниту своите обврски во...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian