Рок легендата стравува од корона и не го напушта домот – „Ако ме закачи, овој пат дефинитивно сум готов!“

Како што вели тој, смртта ја избегнал повеќе пати, но со короната е сигурен дека не би успеал…

Познатиот рокер Ози Озборн вели дека за него би било погубно доколку го добие коронавирусот, бидејќи има исклучително слаби респираторни органи.

Ози изјави дека спаѓа во ризичната група, поради што никако не би смеел да добие коронавирус.

„Имам емфизем на белите дробови, па доколку го закачам и овој вирус, готов сум дефинитивно“, изјави тој во интервјуто за GQ.

Емфизем е вид на хронично опструктивна болест на белите дробови и ги оштетува ѕидовите на алвеолите на белите дробови, односно го прави истото што го прави и короната, но таа делува многу поагресивно кога ќе влезе во организмот.

Ози има повеќе здравствени проблеми, а како што вели, стареењето не му помага во тоа.

„Кога ќе наполниш 70 години, одеднаш се отвараат некои нови врати од кои се паѓа удолу.
Внимавајте, одамна јас се извлеков. Сега носам маска, а бидејќи не сакам да ја носам, не ни излегувам премногу. Седам затворен дома“
, раскажа Ози.

Слични објави

Српската манекенка која ја поврзуваа со проституција уживала на роденденот на Нејмар (ФОТО)

Васко Спасоски

ФОТО: Лепа Брена и Боба за Божиќ на егзотична дестинација

Еспресо

КАРЛЕУША НА ТУРБО ПОГОН: Плива со луксузно помагало! (ВИДЕО)

Igor

ФОТО: Има 32 години и 11 деца, а сега повторно е бремена – Мојот живот не е хаос, би сакала да добијам тројка!

Еспресо

200 ЖЕНИ ВЕРУВАЛЕ ДЕКА СЕ ВО ВРСКА СО НЕГО: Познат Хрват жртва на кражба на идентитет

Igor

Уживајте во него ова попладне: Совршен зимски сладолед од само една состојка

Еспресо

Остави Коментар

петнаесет + 5 =

Слични објави

ФОТО: Дали актерот се запуштил или е само поспан? Шон Пен „уловен“ во прилично неугледно издание

Еспресо

„Голиот“ фустан е апсолутен моден хит: Нов екстремен тренд кој се носи без долна облека (ФОТО)

Igor

ПРЕЖИВЕА АГОНИЈА, ГО ИЗГУБИ БЕБЕТО, а сега актерката е пак бремена на 43 години

Igor

Поранешната девојка му побарала помош: Елтон Џон уште еднаш покажа колку големо срце има

Еспресо

Мистерија за големите гради на Кајли Џенер: Фановите велат дека се силикони, но таа не признава! (ФОТО)

Васко Спасоски

Том Џонс: Единствената добра работа кога имаш 80 години е тоа што си прв во редот за вакцина

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian