Ознака : Корона

Балкан Слајдер Сцена

Фрањо Ласиќ: Сопругата во деветтиот месец од бременоста доби корона, за среќа се заврши како што треба

Еспресо
Популарниот хрватски актер Фрањо Ласиќ (66) повторно се оствари во улогата на татко, откако неговата сопруга Милена (35) му роди син. Гостувајќи во една емисија,...
Балкан Слајдер Сцена

Милица Тодоровиќ по прележената корона: Моите колеги имаат настапи, јас нема да го сторам тоа за ниедни пари на светот!

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Милица Тодоровиќ (30) во јули годинава прележа ковид-19 и тоа во друштво со својата цимерка и колешка Славица Ќуктераш (35). И двете...
Секојдневие

ВИДЕО+ФОТО: Мода во време на корона – Чевлар од Романија дизајнираше неверојатни чевли со кои социјалната дистанца е загарантирана

Еспресо
Чевлар од Романија кој веќе дизајнираше и рачно изработи огромни чевли за да ги заштити луѓето на почетокот од пандемијата на коронавирусот, сега излегува со...
Балкан Слајдер Сцена

Не сум добро, повторно сум на терапија: Пејачот Дадо Глисиќ еден месец се бори со Ковид – 19!

Васко Спасоски
Пејачот Дадо Глишиќ веќе подолго време се бори со коронавирусот и воопшто не се чуствува дборо. Оваа инфорација ја објави самиот тој преку неговиот профил...
Балкан Слајдер Сцена

Короната ме скрши: Популарниот MC Стојан завршил на кислородна поддршка!

Васко Спасоски
Епидемијата со коронавирусот во Србија не се смирува, а оваа „чума“ не го заобиколи ниту познатиот пејач ЕМ-СИ Стојан. Поради отежнати респираторни функции, тој завршил...
Наши Фаци Слајдер Сцена

Од коронавирусот почина зетот на Виолета Томовска!

Васко Спасоски
Битката со коронавирусот ја загуби и Зоран Росоманов, зет на познатата македонска пејачка Виолета Томовска – пишува „Фокус.мк“. Пријателите на починатиот веќе се простуваат од...
Свет Слајдер Сцена

Рок легендата стравува од корона и не го напушта домот – „Ако ме закачи, овој пат дефинитивно сум готов!“

Еспресо
Како што вели тој, смртта ја избегнал повеќе пати, но со короната е сигурен дека не би успеал…Познатиот рокер Ози Озборн вели дека за него...
Балкан Слајдер Сцена

ВИДЕО: Токан од „Амадеус“ како да знаеше каква судбина го чека: Погледнете која песна ја пеел пред неколку недели!

Васко Спасоски
Тапанарот на „Амадеус бенд“, Бојан Златановиќ – Токан, почина во 45 година од животот од последици на корона вирусот, а на еден од неговите последни...
Балкан Слајдер Сцена

Денеска беше погребан Токан од „Амадеус бенд“: Го испратија со палки за тапан!

Васко Спасоски
Бојан Златановиќ – Токан, тапанрот на групата „Амадеус Бенд“ почина како последица од коронавирусот на само 45 години. Денеска на градските гробишта во Лесковац се...
Балкан Слајдер Сцена

Немаше ниту еден здраствен проблем: Аца од „Амадеус бенд“ за смртта на тапанарот Бојан!

Васко Спасоски
Аца Стаминировиќ член на познатиот српски бенд „Амадеус“ е неутешен по смртта на неговиот колега од бендот, Бојан Златановиќ. Златановиќ на 45 години ја изгуби...