4.8 C
Скопје
01:59 - 4 март, 2024

Ознака : британско кралско семејство

СветСлајдерСцена

Објавен нов портрет на кралското семејство: Меган и Хари не се веќе „во игра“?

еспресо
На профилите на британското кралско семејство се појави нов официјален портрет на кралот Чарлс и кралицата Камила со принцот и принцезата од Велс, Вилијам и...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

Како Кејт Мидлтон стана миленичка на кралското семејство?

Еспресо
Војвотката од Кембриџ е во брак со принцот Вилијам, кој е втор во линијата за британскиот трон. Многумина се прашуваат која е тајната што таа...
ЛајфстајлРетроСветСлајдерСцена

(ФОТО) ВРСКАТА НА ПРИНЦОТ ЧАРЛС И КАМИЛА НИЗ ВРЕМЕТО: Од забранета љубов до сопружници

Еспресо
Врската меѓу принцот Чарлс и Камила била бурна од кога првпат се сретнале пред повеќе од 50 години, до нивната славна афера, до прославувањето на...
БалканСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ВО МОРЕ ОД РОЗИ ЗА ДЕНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ: Сите се прашуваат од кого е подарокот

Еспресо
Љубовната врска меѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ кулминираше за време на православниот Божиќ кога фудбалерот наводно ѝ удрил шлаканица на пејачката. На денешниот ден...
СветСлајдерСцена

УШТЕ ЕДЕН ЧЛЕН НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: По принцот Чарлс и Камила позитивна на Ковид-19

Еспресо
Војвотката од Корнвол, Камила e позитивна на ковид-19, пренесуваат странските медиуми. Официјални лица соопштија дека принцот Чарлс бил позитивен на тестот на 10 февруари кога...
ЛајфстајлРетроСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) ПРЕМНОГУ СЕНТИМЕНТАЛНО: Зошто Бакингемската палата не сакаше Елтон Џон да настапува на погребот на принцезата Дијана?

Еспресо
Принцезата Дијана и Елтон Џон беа пријатели и тој со песна ја испрати на нејзиниот погреб. Според документите на британскиот национален архив, персоналот на палатата...
СветСлајдерСцена

(ФОТО+ВИДЕО) КЕЈТ МИДЛТОН ВООДУШЕВИ СО СВОЈОТ ПРВ ЈАВЕН НАСТАП НА ПИЈАНО: Маѓичен Божикен концерт во Вестминстерската опатија

И. Т.
Војвотката од Кембриџ го придружуваше пејачот Том Вокер на пијано како дел од божикниот концерт „Together At Christmas“ кој се емитуваше на католичкиот Бадник во...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ИДНАТА ПРИНЦЕЗА: Принцот Хари и Меган ја објавија првата фотографија од ќерката Лилибет Дијана

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари ја споделија првата фотографија од нивната ќерка Лилибет „Лили“ Дијана, како дел од нивната божиќна честитка за 2021 година, објавена...
ЛајфстајлСветСлајдерСтил

(ФОТО) КЕЈТ МИДЛТОН ЈА НАЛУТИ ЈАВНОСТА: Војвотката не треба да пропагира скромност

И. Т.
Кејт Мидлтон предизвика лавина негативни коментари и тоа само поради изборот на стајлинг… Војвотката успеа да го разбуди гневот на многу луѓе со изборот на...
СветСлајдерСцена

НИШТО НЕ Е СЛУЧАЈНО: Божиќната честитка на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам крие многу интересни детали

И. Т.
Кога станува збор за божиќните честитки, поточно фотографиите кои членовите на кралското семејство ги прави секоја година, точно е дека ништо не е препуштено на...