16.8 C
Скопје
04:13 - 20 мај, 2024

Ознака : том вокер

СветСлајдерСцена

(ФОТО+ВИДЕО) КЕЈТ МИДЛТОН ВООДУШЕВИ СО СВОЈОТ ПРВ ЈАВЕН НАСТАП НА ПИЈАНО: Маѓичен Божикен концерт во Вестминстерската опатија

И. Т.
Војвотката од Кембриџ го придружуваше пејачот Том Вокер на пијано како дел од божикниот концерт „Together At Christmas“ кој се емитуваше на католичкиот Бадник во...