5.8 C
Скопје
04:58 - 4 март, 2024

Ознака : кралица Елизабета

СветСлајдерСцена

Фотографија која буди емоции: Принцезата Шарлот се расплака на погребот на кралицата

Еспресо
Седумгодишната принцеза Шарлот се расплака на погребот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора. Принцезата станала многу емотивна кога се преместувал ковчегот на кралицата, а нејзината...
СветСлајдерСцена

Поради овие снимки јавноста е убедена дека Кејт Мидлтон не може да ја поднесе Меган Маркл

Еспресо
Кејт Мидлтон и Меган Маркл се снимени како излегуваат од автомобил пред замокот Виндзор, а видеото, според многумина, открива каков е нивниот однос. Односот меѓу...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кејт Мидлтон откри како принцот Луис реагирал на смртта на неговата прабаба, кралицата Елизабета

Еспресо
Сè уште се чувствува шокот поради смртта на британската кралица, народот не ја крие тагата поради крајот на една кралска ера. Сепак, малку веселост во...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Зошто кралицата Елизабета никогаш не одела на училиште?

Р.М.
Растејќи како член на кралското семејство, сигурно е дека младата принцеза Елизабета го имала на располагање најдоброто образование. Сепак, таа никогаш не одела на училиште....
ЕспресоСлајдер

Беше светилник, а ќе биде многу горда и на кралот Чарлс – Елизабета Втора 70 години на престолот

Еспресо
Британската Влада денеска официјално прогласи почеток на периодот на национална жалост за кралицата Елизабета Втора, а лидерите на ЕУ и на НАТО изразија сочувство по...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Брошевите што ги носи британската кралица Елизабета Втора не се само модни детали, секој има посебно значење

Еспресо
Брошевите што ги носи британската кралица не се само украсни светкави модни детали. Секој од нив има свое значење и преку нив таа ѝ испраќа...
СветСлајдерСцена

Тестаментот на сопругот на кралицата Елизабета ќе остане тајна следните 90 години, но колку пари оставил?

Еспресо
Контроверзноста што беше покрената по смртта на принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета, кој почина на 99 години во април 2021 година, конечно дојде до...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ВИДЕО) Познат српски мејк–ап артист се трансформираше во кралицата Елизабета: Неверојатна трансформација на Стефан Суботиќ по повод платинестиот јубилеј

М.Р.
Суботиќ е волшебник за трансформации. Својот талент го открил пред повеќе од 10 години. Со години шминкал жени за свадби, девојки за матурски вечери и...
Наши ФациСлајдерСцена

Необични работни позиции во Бакингамската палата: Вработен кој ги разгазува чевлите на кралицата Елизабета, човек – будилник или дегустатор на храна

М. Р.
Денеска започнуваат прославите за 70-годишнината од владеењето на кралицата. Голем дел од вработени во палатата се вклучени во организацијата по повод овој јубилеј. Доколку се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кралицата ЕЛИЗАБЕТА и принцот ЧАРЛС сакаат да сместат БЕГАЛЦИ од УКРАИНА на нивните имоти

Еспресо
Со оглед на воената состојба во Украина, членовите на кралското семејство размислуваат да им помогнат на бегалците отстапувајќи им ги куќите и имотите како засолништа,...