19.8 C
Скопје
15:37 - 20 април, 2024

Ознака : камила

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо
Според Лиза Стардаст, хороскопските знаци на кралската двојка покажуваат дека тие „се прифаќаат еден со друг какви што се“. Таа верува дека парот има многу...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кралот Чарлс Трети и кралицата Камила ја претставија нивната божиќна честитка

Еспресо
Британскиот крал Чарлс Трети и кралицата Камила ја претставија својата прва божиќна честитка во новите улоги. Фотографијата ја споделува официјалниот профил на кралското семејство на...
СветСлајдерСцена

(Фото) Кралицата Камила со сестра си како две близначки на Вимблдон: Дотерани во фустани во централната ложа

Еспресо
Кралицата Камила направи пауза од официјалните настани и присуствуваше на четвртфиналето на Вимблдон со својата сестра во средата. Тој ден на теренот играше Унс Џабир...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Како се менуваше стилот на Камила Паркер-Боулс: Од богата „домаќинка“ до кралица

Еспресо
Ја разгледуваме еволуцијата на изгледот и стилот на сопругата на британскиот крал Чарлс Трети: од „богата домаќинка“ до елегантната кралица.   View this post on...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Ова се деталите за крунисувањето на Чарлс Трети: Од неверојатна облека до дијаманти и наследена традиција

Еспресо
Во пресрет на крунисувањето на Чарлс Трети, кое ќе се одржи утре, на 6 мај, ви пренесуваме детали за најголемата церемонија во Британија, како и...
СветСлајдерСцена

(Фото) На крунисувањето на Чарлс Трети ќе дојде и поранешниот сопруг на Камила: Еве зошто е и тој меѓу почесните гости

Еспресо
Крунисувањето на Чарлс III ќе биде семејна церемонија. И тоа проширена. Веќе е познато дека новата кралица Камила ќе ги покани нејзините деца од нејзиниот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Бакингемската палата за прв пат ја именува сопругата на Чарлс Трети „Кралица Камила“: Џо Бајден ќе го претставува сопругата на крунисувањето

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден имал телефонски разговор со кралот Чарлс Трети од Велика Британија, соопшти прес-службата на Белата куќа.   View this post on Instagram...
СветСлајдерСцена

Тензии меѓу Кејт Мидлтон и Камила Паркер: „Сопругата на кралот е решена да ѝ го претвори животот во комшмар“ на снаата, еве ги причините за освета!

Еспресо
Сопругата на кралот Чарлс III од Велика Британија, кралицата Камила e „полна со решителност да го претвори животот на нејзината снаа Кејт Мидлтон во кошмар“....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Сочни детали од „Spare“: Принцот Хари ја нарекува Камила „лошата маќеа“, Вилијам – „личен непријател“

Еспресо
Нови детали испливуваат од долгоочекуваната книга на принцот Хари. Имено, принцот Хари во своите мемоари тврди дека тој и неговиот брат не сакале кралот Чарлс...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Децата на Камила ќе го поминат Божиќ со кралското семејство за првпат: Кои се Том и Лора?

Еспресо
Според традицијата, кралот Чарлс III и кралицата Камила ќе го поминат својот прв Божиќ на престолот – и првиот без кралицата Елизабета – во Сандрингам,...