23.8 C
Скопје
15:52 - 30 мај, 2024

(Фото) На крунисувањето на Чарлс Трети ќе дојде и поранешниот сопруг на Камила: Еве зошто е и тој меѓу почесните гости

Крунисувањето на Чарлс III ќе биде семејна церемонија. И тоа проширена. Веќе е познато дека новата кралица Камила ќе ги покани нејзините деца од нејзиниот прв сопруг Ендрју Паркер Боулс – Том и Лора – со нивните деца, внуците на Камила: Том е татко на Лола и Фред, 15 и 14 години; Лаура е мајка на тринаесетгодишните близнаци Гас и Луис и на четиринаесетгодишната Елиза (која беше деверуша на свадбата на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам). Но и тоа не е доволно. Британскиот печат штотуку откри дека на 6 мај, меѓу двете илјади среќници кои ќе го видат поставувањето на круна на главата на Чарлс и неговата сопруга во Вестминстерската опатија, ќе биде и осумдесет и тригодишниот Ендрју Паркер Боулс, поранешниот сопруг на Камила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 361 Magazine (@361magazine)

На втор поглед, фактот дека поранешниот сопруг на кралицата бил поканет на крунисувањето и не е толку чуден. Ендру – кој беше во брак со Камила дваесет и две години и продолжи да ја гледа како добра пријателка по нивниот развод во 1995 година – исто така е кум на внуката на кралот, Зара Тиндал, како и поранешна љубов на принцезата Ана и пријател на самиот Чарлс. Не само тоа: во октомври 2022 година, еден месец по смртта на Елизабета Втора, поранешниот офицер ја придружуваше Камила во службен ангажман. Прв чекор, според кралските набљудувачи, кон негово постепено вклучување меѓу работните членови на кралското семејство.

 

Слични објави

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо
Се вчитува....