22.8 C
Скопје
17:53 - 30 мај, 2024

Ознака : крал чарлс

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Откриено е: Кој од кралското семејство ја поттикнал Кејт Мидлтон да зборува за ракот

еспресо
Странските медиуми пишуваат кој ја охрабрил Кејт Мидлтон отворено да прозборува дека се соочува со канцер.   View this post on Instagram   A post...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Принцот Хари се сретна со татко си кралот Чарлс Трети: „Бил шокиран од дијагнозата“

Еспресо
Војводата од Сасекс пристигна на аеродромот Хитроу без сопругата и децата. Принцот Хари пристигна во Лондон за да биде со кралот Чарлс, кому му беше...
UncategorizedВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кралот Чарлс Трети не е единствен со дијагноза на рак, ова е историјата на болеста во кралското семејство

Еспресо
Вчера низ светот се прошири веста за болеста на кралот Чарлс Трети (75) на кој му беше дијагностициран рак, но се уште не се знае...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кралот Чарлс Трети хоспитализиран: На монархот му треба медицинска помош

Еспресо
Кралот Чарлс Трети (75) ќе престојува во болницата за корективна процедура за зголемена простата, а информацијата ја сподели Бакингемската палата. „Состојбата на неговото височество е...
СветСлајдерСцена

(Фото) На крунисувањето на Чарлс Трети ќе дојде и поранешниот сопруг на Камила: Еве зошто е и тој меѓу почесните гости

Еспресо
Крунисувањето на Чарлс III ќе биде семејна церемонија. И тоа проширена. Веќе е познато дека новата кралица Камила ќе ги покани нејзините деца од нејзиниот...
СветСлајдерСцена

Кралот Чарлс Трети ѝ дал посебен прекар на Меган Маркл: „Малку е чудно, но мислам дека тој навистина ја почитува“

еспресо
Кралот Чарлс Трети наводно има прекар за неговата снаа Меган Маркл, што го привлече вниманието на многумина поради тензијата што се чувствува меѓу неа и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Кралот Чарлс III сака да ги лиши принцовите Хари и Ендру од статусот на негови заменици

Еспресо
Кралот Чарлс III планира да ги лиши принцот Хари и принцот Ендру од статусот на негови официјални заменици во случај на болест.  Според „Пејџ сикс“,...