14.8 C
Скопје
18:21 - 27 февруари, 2024

Ознака : кралско семејство

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Хари и Меган се разочарани од кралското семејство по „речиси катастрофалната“ потера од папараците: Не ги „рецкаат“, а грб им сврте и Агенцијата за заштита

Еспресо
Двојката тврди дека фотографите два часа ги бркале низ улиците на Њујорк. Откако Меган Маркл и принцот Хари тврдат дека неодамна биле дел од двочасовна...
СветСлајдерСцена

Дали Меган Маркл „изгуглала“ сè за Хари уште пред да го запознае? Новинарите тврдат дека сè ѝ било смислено!

Еспресо
Во 2014 година, Меган Маркл започнала блог наречен The Tig, каде што редовно објавуваше написи за животниот стил и актуелните работи. Иако таа ја затвори...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

Новогодишна традиција: Еве како британското кралско семејство ќе ја прослави Нова година

Еспресо
Каква ќе биде првата новогодишна ноќ на кралското семејство без кралицата Елизабета? Кралот Чарлс III и сопругата на кралицата Камила, откако решија да го поминат...
СветСлајдерСцена

Кејт и Вилијам наследиле таен имот што Чарлс и Камила особено го сакале

еспресо
Според британските медиуми, по смртта на кралицата Елизабета Втора, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, принцезата од Велс, наследиле куќа во рурален дел на Велс....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Визиите на Нострадамус повторно актуелни по смртта на Елизабета Втора: Чарлс нема да биде крал долго време, а тронот ќе го преземе некој сосема неочекуван

Еспресо
Во книжарниците ширум Европа владее лудило за книгата „Nostradamus: The Complete Prophecies for the Future“ (Нострадамус: Целосни пророштва за иднината), напишана од Марио Рединг. Многумина...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Кралското семејство објави фотографија од вечното почивалиште на Елизабета Втора

Еспресо
Изгравирана камена плоча со името на покојната кралица Елизабета Втора е поставена во меморијалната капела на кралот Џорџ Шести. Оваа фотографија од вечното почивалиште на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Кралицата Елизабета Втора погребана заедно со нејзиниот покоен сопруг

Еспресо
Кралицата Елизабета Втора е погребана заедно со нејзиниот покоен сопруг, војводата од Единбург во Меморијалната капела на кралот Џорџ Шести, соопшти вечерва британското кралско семејство....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Еспресо
Принцезата Алис била родена во 1885 година како Викторија Алис Елизабет Јулиа Мари. Нејзините претци биле од Батенберговата гранка на кралството. Вистина е дека била...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Еве како се прави тоа, Меган: Маркл треба да учи животно школо од Софи Винклеман, првата актерка која се омажи за Виндзор и сè уште снима филмови

Еспресо
Вереницата на Ештон Качер во серијата Два и пол мажи е, во животот, сопруга на лордот Фредерик Виндзор, син на принцот од Кент. Се приклучи...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ОДЛИЧНА ЗАРАБОТУВАЧКА! Еве ги двојниците на Кејт Мидлтон, Меган Маркл, Вилијам, Хари, кралицата…

Еспресо
20 април е Меѓународниот ден на двојници кои се се слави низ светот. Ако некогаш ви кажале дека личите на некого, денес е време тоа...