9.8 C
Скопје
17:04 - 18 април, 2024

Кралицата Елизабета Втора погребана заедно со нејзиниот покоен сопруг

Кралицата Елизабета Втора е погребана заедно со нејзиниот покоен сопруг, војводата од Единбург во Меморијалната капела на кралот Џорџ Шести, соопшти вечерва британското кралско семејство.

На погребот присуствуваше нејзиното блиско семејство.

Светски лидери и достоинственици ѝ оддадоа почит, а илјадници луѓе излегоа на улиците за да го видат нејзиниот ковчег додека патуваше од Лондон до Виндзор.

Слични објави

(Фото) Јована Јеремиќ објави приватна преписка со нејзиниот татко! Овие зборови нема никого да остават рамнодушен

Еспресо

Големата парада на планетите до крајот на април: Што да очекуваат хороскопските знаци? 

еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ направи прекршок во Белград, тројца полицајци истрчаа од станица!

Еспресо

Ава Карабатиќ доби повеќе гласови и од министерката за култура: Старлетата се огласи по изборите во Хрватска

Еспресо

(Фото) Еве како изгледа Мина Наумовиќ еден месец по породувањето: Прво јавно појавување на водителката и Огњен Амиџиќ

Еспресо

Дадилката на децата на Харис и Мелина Џиновиќ признава: „Ѝ ги перев и гаќите, беше скржава!“

еспресо
Се вчитува....