15.8 C
Скопје
19:22 - 27 февруари, 2024

Ознака : кралицата елизабета

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Кралицата Елизабета Втора погребана заедно со нејзиниот покоен сопруг

Еспресо
Кралицата Елизабета Втора е погребана заедно со нејзиниот покоен сопруг, војводата од Единбург во Меморијалната капела на кралот Џорџ Шести, соопшти вечерва британското кралско семејство....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Еспресо
Принцезата Алис била родена во 1885 година како Викторија Алис Елизабет Јулиа Мари. Нејзините претци биле од Батенберговата гранка на кралството. Вистина е дека била...
СветСлајдерСцена

Што прават членовите на кралското семејство во слободно време: Кралицата Елизабета пишува писма и ужива со кучињата, принцот Чарлс е посветен на хортикултурата, а Вилијам и Кејт поминуваат време со децата

М. Р.
Медиумите и светската јавност со големо внимание ги следат ангажманите на кралското семејство, но дали сте се запрашале што прават тие по цел ден кога всушност немаат никакви...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

(ФОТО) Меган и Хари не се појавија на балконот со Кралицата Елизабета: Двојката ја гледаше парадата на гардата коњи од кабинетот на генерал-мајорот

М.Р.
Одбележувањето на јубилејот на кралицата Елизабета започнува вчера и ќе трае до недела, а секој ден ќе се организираат различни видови прослави. Минатиот месец кралицата...
СветСлајдерСцена

Специфичен талент: Кралицата Елизабета може да препознае кој модел на авион полетува по звукот на истиот

М. Р.
Кога ќе помислите кои би можеле да бидат можните скриени таленти на кралицата Елизабета Втора, веројатно ќе претпоставите дека тоа е нешто поврзано со јавање...
СветСлајдерСцена

Британските гардисти ја чуваат најскапата недвижност во светот: Тешко дека некогаш ќе се најде на продажба, а еве и колку вреди

М.Р.
Бакингемската палата, според луксузот, традицијата, но и цената, останува на тронот на престижните светски недвижнини. Британските гардисти имаат многу важна и одговорна улога: тие ја...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ДВИЖИ: Британците загрижени!

Еспресо
Кралицата Елизабета Втора беше видена како оди со бастун за време на нејзината прва средба во живо со двајца официјални посетители во замокот Виндзор, признавајќи...
СветСлајдер

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА НЕ ОДЕЛА ВО УЧИЛИШТЕ: Строгите правила на кралството

М.Р
Растејќи како член на кралското семејство, сигурно е дека младата принцеза Елизабета го имала на располагање најдоброто образование. Сепак, таа никогаш не одела на училиште....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кејт Мидлтон веќе не е најомилена на кралскиот двор: Кралицата ѝ ја „украде“ титулата

Васко Спасоски
Познато е дека принцот Вилијам (38) и војвотката Кејт Мидлтон (38) се една од најпопуларните кралски двојки. Кејт повеќето време убедливо седеше на тронот на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кралицата Елизабета во самоизолација дочека прекрасна вест!

Еспресо
Кралицата Елизабета одлучи заедно со сопругот Филип, до крајот на пандемијата од коронавирусот да биде во дворецот Виндзор во самоизолација. „Таа се чувствува добро, но...