15.8 C
Скопје
16:47 - 27 февруари, 2024

Ознака : грчка

Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Грчка тиропита: Брза пита со сирење која ќе ве освои „од прва“

Еспресо
Состојки: 5 јајца 200 гр брашно 500 гр фета сирење 200 гр кашкавал 180 гр кисела павлака 1 дл масло 1 лажичка прашак за пециво...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Еспресо
Принцезата Алис била родена во 1885 година како Викторија Алис Елизабет Јулиа Мари. Нејзините претци биле од Батенберговата гранка на кралството. Вистина е дека била...
АстроСлајдерХороскоп

ЦРНИОТ ХОРОСКОП ИЗДАВА: Ова се најмрачните особини на секој од астролошките знаци

Еспресо
Кентаур (8 јануари – 12 февруари) Кентаур е половина коњ, половина човек. Тешко му е да ги контролира животинските нагони и инстинкти. Луѓето родени во...
Дестинации и Дегустации

Грчка пита – Медитеранско задоволство кое топло ви препорачуваме да го пробате!

Еспресо
Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со...
Дестинации и Дегустации

Грчка пита – Највкусната пита која некогаш сте ја пробале (РЕЦЕПТ)

Igor
Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со...
ЛајфстајлСцена

Кендал Џенер со своите секси пријателки приреди незаборавно шоу на една грчка плажа (ФОТО)

Igor
Една од најплатените манекенки на светот, Кендал Џенер, си дозволи викенд одмор во Грција со пријателите, а на посетителите на плажата им приредија незаборавно шоу....