11.8 C
Скопје
01:32 - 24 мај, 2024

Ознака : тиропита

Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Грчка тиропита: Брза пита со сирење која ќе ве освои „од прва“

Еспресо
Состојки: 5 јајца 200 гр брашно 500 гр фета сирење 200 гр кашкавал 180 гр кисела павлака 1 дл масло 1 лажичка прашак за пециво...
Дестинации и Дегустации

Грчка тиропита: Брза пита со сирење која сите ја сакаат

Igor
Состојки: 5 јајца 200 гр брашно 500 гр фета сирење 200 гр кашкавал 180 гр кисела павлака 1 дл масло 1 лажичка прашак за пециво...