24.8 C
Скопје
17:27 - 3 октомври, 2023

Категорија: Храна

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Превкусен ајвар по урнек на баба: Бранко Попоски ни го носи рецептот

Еспресо
Шеф Бранко Попоски од „Готвиме со Бранко“ ни носи рецепт за превкусен авјар по рецепт на баба. За да го подготвите ајварот потребни намирници се:...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдерХрана

Сакате да ја зачувате витката линија? Пробајте го овој утрински пијалак

Еспресо
Денес ви споделуваме рецепт за пијалак кој не само што помага при слабеење туку е и полн со антиоксиданси. Започнувајте го секое утро со овој...
Ви ПрепорачувамеСлајдерХрана

Идеален пијалак за летните горештини: Фрапучино со сладолед

Еспресо
Состојки: 1 лажичка инстант кафе 1 лажичка шеќер 70 мл вода 70 мл млеко 1 топка сладолед од ванила 1 топка сладолед од карамела 2...
Ви ПрепорачувамеСлајдерХрана

(Видео) Нов омилен летен пијалак: Нискокалоричен коктел од малини

Еспресо
Доколку сте во потрага по нов летен пијалак што ќе ве освежи, овој коктел дефинитивно ќе се најде на врвот на вашата листа на омилени...
Ви ПрепорачувамеСлајдерХрана

Освежителен сладолед од јагоди без шеќер

Еспресо
Сладоледот им е омилениот сладок грев на повеќето луѓе. Но доколу сакате да ја зачувате вашата линија, морате да го ограничите неговото консумирање. За среќа,...
Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Грчка тиропита: Брза пита со сирење која ќе ве освои „од прва“

Еспресо
Состојки: 5 јајца 200 гр брашно 500 гр фета сирење 200 гр кашкавал 180 гр кисела павлака 1 дл масло 1 лажичка прашак за пециво...
Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Рецепт за домашна шампита: Превкусна е, а секогаш успева

Еспресо
Ако сте љубител на шампита, тогаш овој рецепт е идеален за вас. Потребни состојки: Пет белки 100 гр шеќер Еден ванилин шеќер Малку сок од...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајлСлајдерСтилХрана

Што со јајцата по велигденскиот ритуал на кршење? Идеи за преслатки јадења

Еспресо
Искористете ја вашата фантазија и од јајцата кои се скршени направете интересни пиленца, зајчиња, бубамари…Во подготовката на овие преслатки мезиња вклучете ги и вашите деца,...
Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Велигденска чоколадна торта: Мирис и вкус на празниците

Еспресо
Велигденските празници направете ги уште поубави подготвувајќи превкусна празнична торта. А која торта е најубава? Се разбира, чоколадната. Тортата декорирајте ја во духот на празниците...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдерХрана

(Видео) Превкусен рецепт од баба Анче од Америка: Колачи со сок од портокал

Еспресо
Нашинка во странство, прекрасната и секогаш позитивна баба Анче која живее во Детроит, САД, овојпат ни испрати рецепт за превкусни колачиња од портокал. Подгответе ги...