16.8 C
Скопје
05:12 - 13 јуни, 2024

Ознака : качамак

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Царски појадок – Качамак на модерен начин!

Еспресо
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од...
UncategorizedВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТИ) ОД ДОМОТ НА БРАНКО ВО ВЕВЧАНИ: Секогаш се враќам дома, на кафето под дренот, кашаникот на мајка ми, на вевчанската убавина и спокој

Ј.К.Д
Југозападниот дел на нашата држава го крие едно од најубавите и најмагичните места, наречено Вевчани, кое ги има собрано сите природни убавини во едно. Сместено под...