24.8 C
Скопје
12:48 - 14 април, 2024

Ознака : кашаник

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТ) ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ: Вевчанскиот кашаник е синоним за ЉУБОВ – поканете ја на вашата трпеза

Еспресо
На наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“). Вевчанскиот кашаник...
UncategorizedВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТИ) ОД ДОМОТ НА БРАНКО ВО ВЕВЧАНИ: Секогаш се враќам дома, на кафето под дренот, кашаникот на мајка ми, на вевчанската убавина и спокој

Ј.К.Д
Југозападниот дел на нашата држава го крие едно од најубавите и најмагичните места, наречено Вевчани, кое ги има собрано сите природни убавини во едно. Сместено под...