18.8 C
Скопје
21:15 - 15 април, 2024

Ознака : лук и ореви

Дестинации и Дегустации

ВРЕМЕ Е ЗА РУЧЕК: Пилешки копани со лимон, лук и рузмарин подготвени за половина час

М.Р.
Лимонот и лукот ќе му дадат посебна арома и вкус на пилешкото месо. Лесното приготвување дополнително ќе ве привлече, а овој нов рецепт ќе стане...
UncategorizedВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТИ) ОД ДОМОТ НА БРАНКО ВО ВЕВЧАНИ: Секогаш се враќам дома, на кафето под дренот, кашаникот на мајка ми, на вевчанската убавина и спокој

Ј.К.Д
Југозападниот дел на нашата држава го крие едно од најубавите и најмагичните места, наречено Вевчани, кое ги има собрано сите природни убавини во едно. Сместено под...