Ознака : рузмарин

Секојдневие

Во зачините е лекот за сите болки

Слободен печат
Зачините можат да ви помогнат да се изборите со различни здравствени состојби. Тие се сметаат за најдобри природни лекови, бидејќи немаат штетни последици и не...
Гастро марифети

Ќе го обожавате: Подгответе си сами фокачо леб со маслинки и рузмарин (РЕЦЕПТ)

Igor
Овој неодолив фокачо леб е одличен како прилог со месо или зеленчук или како едноставна вечера со една чаша јогурт. Потребни состојки: За тесто: •...
Гастро марифети

Вкусни, одлични, крцкави печени компири со лук и рузмарин

Igor
Печените компири се одличен прилог за месните јадења или оние од риба, а со лесна салата може да се претворат и во главно јадење на...