Tag : неодолив

Кујна Сцена

Ќе го обожавате: Подгответе си сами фокачо леб со маслинки и рузмарин (РЕЦЕПТ)

Igor
Овој неодолив фокачо леб е одличен како прилог со месо или зеленчук или како едноставна вечера со една чаша јогурт. Потребни состојки: За тесто: •...
Кујна Сцена

За љубителите на јагоди – Направете неодолив милкшејк (РЕЦЕПТ)

Igor
Покрај тоа што јагодите се одлични за човековото здравје, овој неодолив милкшејк ќе ви донесе уживање и освежување во пеколните денови кои претстојат… Потребни состојки:...
Живот

Шпагети од рерна со топчиња од месо – Неодолив вкус кој не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Igor
Кога тестенините ќе ги направите на овој начин бидете сигурни дека ќе уживате во превкусни залчиња. Направете го рецептот и уверете се. Потребни состојки: –...
Живот

Неодолив десерт од Јужна Америка ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Еве како да го направите овој вкусен чоколаден колач БЕЗ БРАШНО И ШЕЌЕР

Igor
Овој едноставен и брз чоколаден колач за подготовка доаѓа од Јужна Америка, а го освои целиот свет, погледнете и зошто. Состојки: 4 јајца 2 портокали...
Кујна Сцена

Неодолив чоколаден ролат

Igor
Доколку ви се пријаде благо, ова е вистинскиот десерт за вас… Потребни состојки: 500 г мелени бисквити 250 г шеќер во прав 100 г горко...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian