Tag : ролат

Ви Препорачуваме Кујна

Превкусен мек шарен ролат: Ултрабрз десерт! (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Освен што изгледа убаво, овој ролат ќе ве освои и со својот вкус… Потребно ви е: 4 јајца, 80 гр брашно, малку прашок за печиво,...
Ви Препорачуваме Кујна

Направете си го денот поубав со овој РОЛАТ со суво овошје

Еспресо
Потребни состојки: 250 гр маргарин 250 гр шеќер 4 јајца 1 голема чаша мешано суво и јаткасто овошје 300 гр брашно 50 гр густин 1...
Живот

Уживајте во секое залче: Страмболи – Пица завиткана во ролат (РЕЦЕПТ)

Igor
За ова интересно јадење ќе ви биде потребно малку повеќе време но верувајте дека се исплати.. Состојките се сосема опционални, така што можете да го...
Кујна Сцена

Неодолив чоколаден ролат

Igor
Доколку ви се пријаде благо, ова е вистинскиот десерт за вас… Потребни состојки: 500 г мелени бисквити 250 г шеќер во прав 100 г горко...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian