Tag : спанаќ

Кујна Слајдер

Морате да го пробате – Направете си за денес превкусен тарт со спанаќ

Еспресо
Израдувајте ги домашните денес со овој превкусен тарт со спанаќ, верувајте, морате да го пробате… Состојки: За тесто: 150 милилитри масло за јадење 5 лажици вода малку...
Инспирација и совети

Обрнете внимание! Храна што треба да ја избегнувате ако сте болни

Еспресо
Кога ќе се разболите од грип, сите ја знаете процедурата за лекување. Прво што треба да направите е да си подготвите домашна пилешка супа, за...
Инспирација и совети

Неодоливо вкусно: Полнето пилешко со спанаќ и фета сирење (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Ви претставуваме рецепт за полнето пилешко месо, со спанак, лук и фета сирење. Овој рецепт може да се подготви и во тавче или на скара,...
Кујна Сцена

Брз, едноставен и супервкусен оброк за целото семејство – Тестенини со пилешко и спанаќ (ВИДЕО)

Igor
Ви претставуваме едноставен рецепт од YouTube каналот на Tasty за тестенини со пилешко месо и спанаќ што ќе го припремите во едно тенџере. За ова...
Кујна Сцена

КНЕДЛИ ОД СПАНАЌ: Вкус кој нема да го заборавите (РЕЦЕПТ)

Igor
Домашните кнедли со спанаќ можете да ги јадете во супа, како прилог на други јадења или пак, само со сос и пармезан како главно јадење....
Кујна Сцена

Грчка пита – Највкусната пита која некогаш сте ја пробале (РЕЦЕПТ)

Igor
Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со...
Живот

Прекрасна вечера со магичен вкус: Пита со спанаќ која ќе ја сонувате (РЕЦЕПТ)

Igor
Кога ќе ја направите оваа пита, ќе го соберете целото семејство на маса, а сите ќе бидат воодушевени од нејзиниот магичен вкус. Потребни состојки: –...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian