10.8 C
Скопје
09:11 - 27 февруари, 2024

Ознака : брз

Дестинации и ДегустацииХрана

Брз, сочен и вкусен ручек: Кремаста мусака со сирење

Еспресо
Има денови кога сакате брз ручек во кој не треба да вложувате премногу труд. Потребни состојки: • 2,5 килограми компири • 2 децилитри млеко •...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ИДЕЈА ЗА ЗДРАВ И БРЗ РУЧЕК: Теа ни носи рецепт за превкусно пилешко на кинески начин

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

КОМПИР ПОГАЧКИ: Многу брзо, лесно и превкусно крцкаво задоволство со мека внатрешност од варен компир

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви од...
Дестинации и Дегустации

Брз рецепт за плескавички од компири (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Пробајте, сигурни сме дека ќе ви се допаднат… Состојки: 3 поголеми компири, 3 лажици презла, 1-2 јајца, сол, магдонос, малку црвен пипер, 3 чешниња лук,...
Дестинации и Дегустации

Едноставен, брз и вкусен посен ручек – Печен зеленчук со просо (РЕЦЕПТ)

Еспресо
За денес подгответе брз, лесен и посен ручек за целото семејство… – 1 модар домат – 1 тиквичка – 2 црвени домати – 2-3 зелени...
Дестинации и Дегустации

Брз и евтин: Ручек готов за само 10 минути

Еспресо
Овие вкусни тестенини ќе станат вашeто омилено јадење… Потребни состојки: – макарони – туна – кашкавал – супена лажица павлака – 3 варени јајца –...
Дестинации и Дегустации

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Еспресо
Започнете го денот со вкусен оброк кој изобилува со омега 3 масни киселини. За овој појадок ќе ви биде потребен и тушт. Тушт е горчлива...
Дестинации и Дегустации

Брз, едноставен и супервкусен оброк за целото семејство – Тестенини со пилешко и спанаќ (ВИДЕО)

Igor
Ви претставуваме едноставен рецепт од YouTube каналот на Tasty за тестенини со пилешко месо и спанаќ што ќе го припремите во едно тенџере. За ова...
Дестинации и Дегустации

Брз рецепт за плескавички од компири (РЕЦЕПТ)

Igor
Пробајте, сигурни сме дека ќе ви се допаднат… Состојки: 3 поголеми компири, 3 лажици презла, 1-2 јајца, сол, магдонос, малку црвен пипер, 3 чешниња лук,...
Дестинации и Дегустации

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Igor
Прочитајте како да го подготвите овој брз и едноставен ручек, односно полнети модри патлиџани, кои откако ќе ги пробате, редовно ќе бидат на вашата трпеза....