21.8 C
Скопје
00:59 - 18 јуни, 2024

Ознака : калориите

Дестинации и Дегустации

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Еспресо
Започнете го денот со вкусен оброк кој изобилува со омега 3 масни киселини. За овој појадок ќе ви биде потребен и тушт. Тушт е горчлива...
Здравје

Испијте ја оваа мешавина 20 минути по оброкот и ќе согорите половина од калориите

Igor
Грејпфрутот изобилува со антиоксиданси, витамини и минерали кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, но и ги топи и килограмите доколку го приготвите на следниот начин: Потребни...