17.8 C
Скопје
01:23 - 27 септември, 2023

Испијте ја оваа мешавина 20 минути по оброкот и ќе согорите половина од калориите

Грејпфрутот изобилува со антиоксиданси, витамини и минерали кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, но и ги топи и килограмите доколку го приготвите на следниот начин:

Потребни состојки:

– 1 грејпфрут

– 1 мала лажичка мед

Подготовка:

Грејпфрутот исечете го на половина и отстранете ја пулпата. Потоа ставете го во блендер и заедно со медот блендирајте отприлика една минута. Со тоа сте завршиле со подготовката на напитокот. Оваа мешавина содржи доста благотворни состојки како на пример пектин, кој го намалува нивото на холестеролот и го регулира метаболизмот, како и ликопен којшто ги исфрла токсините од телото.

Оваа мешавина испијте ја 20 минути после оброкот и ќе согорите половина од калориите кои тукушто сте ги внеле, а покрај тоа ќе го намалите и притисокот, ќе делувате превентивно на кардиоваскуларните заболувања, ќе го зајакнете имунолошкиот систем, а ќе се ослободите и од вишокот на килограми.

Слични објави

(Фото) „Липо“ искуство на Весна Антиќ за совршена линија и детоксикација: Еден конфекциски број помалку за само две недели!

Ј.К.Д

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Што е ласерска биостимулација?

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Фебрилни конвулзии

Во Србија е регистриран прв случај на нов сој на коронавирус, еве кои се симптомите

еспресо

Липо искуство на Трајче Давков, професионален музичар: Резултите во слабеење беа видливи уште по првите неколку дена

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Генитален пролапс и инконтиненција

Се вчитува....