Испијте ја оваа мешавина 20 минути по оброкот и ќе согорите половина од калориите

Грејпфрутот изобилува со антиоксиданси, витамини и минерали кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, но и ги топи и килограмите доколку го приготвите на следниот начин:

Потребни состојки:

– 1 грејпфрут

– 1 мала лажичка мед

Подготовка:

Грејпфрутот исечете го на половина и отстранете ја пулпата. Потоа ставете го во блендер и заедно со медот блендирајте отприлика една минута. Со тоа сте завршиле со подготовката на напитокот. Оваа мешавина содржи доста благотворни состојки како на пример пектин, кој го намалува нивото на холестеролот и го регулира метаболизмот, како и ликопен којшто ги исфрла токсините од телото.

Оваа мешавина испијте ја 20 минути после оброкот и ќе согорите половина од калориите кои тукушто сте ги внеле, а покрај тоа ќе го намалите и притисокот, ќе делувате превентивно на кардиоваскуларните заболувања, ќе го зајакнете имунолошкиот систем, а ќе се ослободите и од вишокот на килограми.

Слични објави

Инфектологот Драган Делиќ открива: Најголемата мистерија на коронавирусот, еве зошто не се заразуваат сите во едно семејство!

V. T.

Пролетна диета без јојо ефект

Igor

3 работи кои треба да ги јадете секој ден доколку сакате да ослабите

Igor

Мајките кои биле позитивни на ковид-19 за време на бременоста пренесуваат антитела на своите бебиња

Еспресо

Главната ѕвезда на зимскиот стајлинг: Најдобрите модели на хулахопки за зимските денови!

Еспресо

Мака мачите со „мрзливи“ црева? Ова е лекот за вас!

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет − 15 =

Слични објави

4 природни лекови за парадентозата: Спасете ги своите заби на време!

Еспресо

Десет алкални намирници за здравје на целото тело

Igor

Зошто се појавува хроничното воспаление и како да се победи

Еспресо

Дали јогата може да ја намали подгрбавеноста?

Еспресо

Што сè треба да јадат веганите за да останат здрави?

Igor

Чисто тело за само 7 дена, веднаш направете го овој рецепт

Igor