Мини диета – За само 3 дена намалете 3 килограми

Не може да биде поедноставно: се јаде само сирoва храна во текот на 3, 7 или 10 дена, зависно од тоа колку килограми сакате да намалите.

Појадок

Совршено време за појадокот е меѓу 7 и 9 часот.

Започнете го денот со две чаши вода и малку цеден лимон со цел да го исчистите организмот. Пијте полека за да ја потпомогнете апсорцијата на хранливи материи,. За појадок додадете каков било свежо цеден сок (можете сами да смислите некоја комбинација по желба).

Ручек

Совршено време за ручек е меѓу 12 и 14 часот.

Ова би требало да биде најобемниот оброк во текот на денот со многу зелен лиснат зеленчук, никулци и друг зеленчук. Сите видови свеж зеленчук во неограничени количини ви се дозволени.

Вечера

Совршено време за вечера е меѓу 18 и 20 часот.

Златно правило е никогаш да не јадете по 20 часот навечер. Што и да изедете по тоа време, останува во вашиот организам, ферментира, се претвора во масти и поттикнува дебелеење. Вечерата е време кога треба да јадете здрави масти со цел организмот да може да се обнови и исцели додека спиете. Обидете се во овој оброк да вклучите семки, здрави преливи за салати и јаткасти плодови.

Совет плус: Пијте најмалку две литри вода во текот на денот. Не ја пијте одеднаш туку преку целиот ден.

Слични објави

Чај за кој тврдат дека најбрзо ја поправа крвната слика – Консумирајте го секој ден!

Еспресо

Сѐ повеќе вештачко исончани жени бараат помош кај дерматолозите

Еспресо

Хит мода од Инстаграм за ДАМИТЕ во зрели години – Модни комбинации кои подмладуваат (ФОТО)

Igor

9 знаци дека можеби сте биле заразени со коронавирус

Еспресо

Коронавирусот нема да ви може ништо ако земате витамини со храната

Еспресо

Истите фустани на девериците се РИМСКА ТРАДИЦИЈА, а причината за тоа е малку морничава

Igor

Остави Коментар

четири × 2 =

Слични објави

3 грeшки кои сите жени ги прават при миењето на садови во машина!

Igor

Џек Ма: Луѓето без пари имаат ЕДНА ЗАЕДНИЧКА РАБОТА поради која никогаш нема да заработат доволно!

Igor

Детоксикација на телото со јаболка

Igor

ГО НАРЕКУВААТ МЕДИЦИНСКИ ЏЕМ: Оваа смеса ќе ви помогне да ги прочистите цревата

Igor

Компири со колбаси и сланина

Igor

Што му прават хормоните на нашето тело? Од кортизолот расте стомакот, од естрогенот задникот

Еспресо