19.8 C
Скопје
06:24 - 20 јули, 2024

Дневен хороскоп за 13 април 2019, сабота

ОВЕН

РАБОТА: Вашиот труд ќе се цени, а вие ќе бидете збунети секогаш кога некој ваш предлог ќе се земе предвид.

ЉУБОВ: Започнува фаза на квалитетен љубовен живот. Конечно ќе успеете да постигнете нешто што долго време го посакувате.

ЗДРАВЈЕ: Значајно подобрување.

БИК

РАБОТА: Ќе бидете благодарни што ви прогледаа низ прсти за вашата грешка.

ЉУБОВ: Ситни недоразбирања, но тие нема да во пречат да изградите квалитетен однос.

ЗДРАВЈЕ: Вежбајте повеќе.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Се прашувате до кога ќе го трпите ова темпо на живот и работење.

ЉУБОВ: Секој вид на меѓучовечки контакт денеска ќе ви биде исполнувачки, но посветете се на личноста која романтично ве инспирира.

ЗДРАВЈЕ: Одморете.

РАК

РАБОТА: Ништо не може да ви застане на патот кој одамна го зацртавте.

ЉУБОВ: Вашиот љубовен живот се развива мирно и стабилно. Тоа ве прави вас посилна личност, а врската поквалитетна.

ЗДРАВЈЕ: Внесувајте витамини.

ЛАВ

РАБОТА: Работите денеска ќе ви се чинат полоши отколки што навистина се. Не носете избрзани заклучоци и одлуки.

ЉУБОВ: Меланхолијата поради моменталната ситуација надминете ја така што повеќе ќе се движите надвор од дома.

ЗДРАВЈЕ: Респираторни проблеми.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Комбинирајте ги вашата дипломатија и претприемачки дух, за да можете да бидете стабилни.

ЉУБОВ: Од вас ќе се бара внимателно да ја случате другата страна. Во нивниот говор ќе најдете одговори на многу ваши прашања.

ЗДРАВЈЕ: Уморни сте.

ВАГА

РАБОТА: Ќе забележите ситници кои вашите колеги не умеат да ги видат.

ЉУБОВ: Не многу поволна љубовна фаза, тешко ви е да доживеете емотивно исполнување.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на исхраната.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Вашите непријатели ќе работат подло, но вие со вашата проникливост лесно ќе ги препознаете.

ЉУБОВ: Склони сте кон преувеличување на нештата. Ситуацијата не е идеална, но не е толку лоша како што ви се чини.

ЗДРАВЈЕ: Смирете ги нервите.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: На работното место ве чекаат турбулентни промени, можно е некои колеги да се претворат во „тужибаби“.

ЉУБОВ: Ќе бидете искрени во своите намери, без оглед на тоа што очигледно нештата не се такви какви што сакате да бидат.

ЉУБОВ: Ведри сте.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Некој од вашите колеги ќе ја побара вашата помош. Не ги одбивајте.

ЉУБОВ: Не сте задоволни од постигнатото, со оглед на тоа што премногу се трудевте изминатиот период.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителен уринарен тракт.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Не дозволувајте да ви се натрупува работа поради заморот кој го чувствувате.

ЉУБОВ: Додека вие си поигрувате, низ прсти ќе ви се „излизга“ прекрасна љубовна прилика. Бидете посериозни.

ЗДРАВЈЕ: Не претерувајте со пороци.

РИБИ

РАБОТА: Вашиот труд ќе се уважи, само се чека одобрување од повисоки инстанци.

ЉУБОВ: Почнува мирен период на љубовно поле. Ќе се чувствувате убаво и пријатно и покрај намалениот број значајни средби.

ЗДРАВЈЕ: Мала меланхолија.

Слични објави

(Фото) Лепа Брена и Боба заљубено позираат на јахта: Таа без грам шминка, тој не ја пушта од прегратка

еспресо

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva
Се вчитува....