22.8 C
Скопје
20:02 - 14 јуни, 2024

Ознака : намалете

Секојдневие

Намалете ги килограмите без диета: Внесете протеини пред вежбањето

Еспресо
Научните истражувања открија методи со кои можете да изгубите килограми, без ригорозни диети. „Доколку во текот на вежбањето не можете да ги зацврстите стомачните мускули,...
Здрави навики

Послушајте го советот од Јапонките – Намалете 10 години со само една маска (ФОТО)

Слободен печат
Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило. Состојките...
Секојдневие

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маската од овие две состојки прави чуда за кожата!

Igor
Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа… Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на...
Здравје

Ослабете 5 килограми за една недела со помош на диетата со супа

Igor
Со диетата со супа од зеленчук можете да намалите 5 килограми за една недела. Рецептот за супата е уникатен и едноставен. Таа успешно ќе ги...
Здравје

Мини диета – За само 3 дена намалете 3 килограми

Igor
Не може да биде поедноставно: се јаде само сирoва храна во текот на 3, 7 или 10 дена, зависно од тоа колку килограми сакате да...