19.8 C
Скопје
23:52 - 26 септември, 2023

Ослабете 5 килограми за една недела со помош на диетата со супа

Со диетата со супа од зеленчук можете да намалите 5 килограми за една недела. Рецептот за супата е уникатен и едноставен.

Таа успешно ќе ги исчисти сите наталожени масти, со што ќе ја подобри работата на организмот, а воедно ќе го исчисти и од наталожените токсини.

За време на оваа диета исто така можете да консумирате и овошје како јаболка, круши и цитруси, но во мали количини. Од зеленчукот дозволени се краставиците, доматите и цвеклото. Сите продукти треба да се свежи. Можете да консумирате и зелка, кромид, копар, магдонос и марула. Треба да пиете и поглеми количини минерална вода, по можност негазирана.

 

Слатките, брашното, мастите и млечните производи, како и алкохолот се забранети.

Рецептот за супата е едноставен и најважна состојка е краставицата. За да ја подготвите супата потребни ви се: 6 средни главици кромид, 2-3 домати, 1 мала главица зелка, 2 пиперки, 1 краставица, 1 морков и малку сол. Сварете ги овие намирници во сад со доволна количина на вода и не додавајте масла, исто така забранета е модификација на рецептот. Супата можете да ја консумирате повеќе пати во текот на денот.

Првиот ден се препорачува да се јаде – супа, овошје и вода.

Вториот ден – супа, зеленчук, овошје, три мали печени компири со малку маслиново масло и вода.

Третиот ден – супа, овошје, зеленчук и вода.

Четвртиот ден – супа, овошје и зеленчуик. А дозволена е и 1 банана.

Во текот на петтиот ден – супа, 200 гр варено говедско месо, домати и вода.

Шестиот ден – супа, но само еднаш, 200 гр варено говедско, лиснат зеленчук и вода.

Можете да ги повторите деновите до постигнување на саканите резултати, но не повеќе од два пати последователно.

Слични објави

(Фото) „Липо“ искуство на Весна Антиќ за совршена линија и детоксикација: Еден конфекциски број помалку за само две недели!

Ј.К.Д

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Што е ласерска биостимулација?

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Фебрилни конвулзии

Во Србија е регистриран прв случај на нов сој на коронавирус, еве кои се симптомите

еспресо

Липо искуство на Трајче Давков, професионален музичар: Резултите во слабеење беа видливи уште по првите неколку дена

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Генитален пролапс и инконтиненција

Се вчитува....