Ознака : килограмите

Секојдневие

Намалете ги килограмите без диета: Внесете протеини пред вежбањето

Еспресо
Научните истражувања открија методи со кои можете да изгубите килограми, без ригорозни диети. „Доколку во текот на вежбањето не можете да ги зацврстите стомачните мускули,...
Секојдневие

Сок од 3 моќни намирници со кои ќе ги стопите килограмите

Слободен печат
Губењето на килограми е процес во кој треба да се обврне внимание на голем број фактори. Освен физичката активност и контролираната диета која никако не...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

По долгогодишна борба со килограмите, конечно ослабе 20 килограми: Мараја Кери ја воодушеви публиката! (ФОТО)

Еспресо
Пејачката никогаш не изгледала посреќно… Познатата пејачка Мараја Кери во последните неколку месеци успеа да ослаби 20 килограми, соопштуваат странските медиуми, а кога практично се...
Секојдневие

Потполно природен ЕЛИКСИР за слабеење: Јачменова вода која ги топи килограмите

Еспресо
Освен што го поттикнува слабеењето и го зајакнува имунитетот, ова е стар народен лек против сите видови на воспаленија, а достапен е во секој период...
Здравје

Ослабете 5 килограми за една недела со помош на диетата со супа

Igor
Со диетата со супа од зеленчук можете да намалите 5 килограми за една недела. Рецептот за супата е уникатен и едноставен. Таа успешно ќе ги...