Ознака : кери

Свет Слајдер Сцена

ВИДЕО: Мараја Кери сними нова божиќна песна – Дали таа ќе успее да го надмине нејзиниот божиќен хит стар 26 години?

Еспресо
Нејзиниот хит од 1994 година „All I Want for Christmas Is You” е многу популарен и денес и речиси не постои личност на планетата која...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Љубовните бродоломи на Џим Кери: Таа беше мојата последната голема љубов!

Еспресо
Славниот актер зад себе има два неуспешни брака и неколку подеднакво неуспешни врски, но една личност секогаш ќе има посебно место во неговото срце. Џим Кери...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Џим Кери на брутален начин го поздрави Вајнстин (ФОТО)

Еспресо
Актерот објави цртеж со ликот од осудениот продуцент… Продуцентот Харви Вајнстин е осуден на 23 години затвор поради силување. Многу луѓе од целиот свет ја...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

По долгогодишна борба со килограмите, конечно ослабе 20 килограми: Мараја Кери ја воодушеви публиката! (ФОТО)

Еспресо
Пејачката никогаш не изгледала посреќно… Познатата пејачка Мараја Кери во последните неколку месеци успеа да ослаби 20 килограми, соопштуваат странските медиуми, а кога практично се...
Секојдневие

Кери Бредшо повторно шета на улиците во Њујорк – Сара Џесика Паркер лансираше нова колеција (ФОТО)

Еспресо
Сара Џесика Паркер се уште го живее ликот на Кери Бредшо кој го играше во мегапопуларната серија „Сексот и градот“, што го потврди со својата...
Uncategorized

Божиќната песна на Мараја Кери по 25 години конечно прва (ВИДЕО)

Слободен печат
Во светот веројатно не постои личност која барем еднаш за време на новогодишните и божиќните празници не ја запеала песната која ја изведува Мараја Кери...
Лајфстајл Сцена

Колку ги имала досега? Пејачката ја ОТКРИ бројката! (ФОТО)

Igor
Пејачката Мараја Кери беше во брак со актерот и водител Ник Кенон со кој има две деца. Веќе некое време е во врска со танчерот...
Лајфстајл Сцена

„Ѕверката“ се уште жари и пали и во седмата деценија: Вака денес изгледа љубовта на Кери Бредшо (ФОТО)

Igor
Иако многумина мислеа дека ќе остане ерген, пред неколку години тој сепак застана на лудиот камен, погледнете како денес изгледа љубовта на Кери Бредшо. Актерот...
Лајфстајл Сцена

Мараја Кери се согласила да ја пее „Кен Ли“ на својата турнеја: Пејачката го објавила познатото ХИТ ВИДЕО на друштвените мрежи (ВИДЕО)

Igor
Да се потсетиме, оваа верзија од песната „Without You“ на Мараја Кери ја прослави Бугарката Валентина Ивановна Хасан во бугарскиот „Идол“. Пред околу десетина години...