18.8 C
Скопје
21:14 - 5 октомври, 2022

Ознака : Борис Џонсон

Свет Слајдер Сцена

(Видео) Џонсон малку ги помеша лонците: Ти благодарам Путин за твоето инспиративно лидерство!

Еспресо
Меѓународната заедница за миг беше шокирана од изјавата на поранешниот премиер на Велика Британија, Борис Џонсон. Поранешниот премиер на Велика Британија Борис Џонсон во обраќање...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Борис Џонсон предвидува на тешки месеци за Велика Британија и неверојатни сметки за струја

Еспресо
Британскиот премиер во заминување Борис Џонсон изјави дека следните месеци ќе бидат тешки за Британците, пренесува Дејли Меил. „Следните неколку месеци ќе бидат тешки, можеби...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Борис Џонсон и сопругата уживаа во луксузен рестор во Словенија, еве каков гостин бил Џонсон и колку плаќале

Еспресо
Борис и Кери Џонсон го поминаа меден месец како гости на луксузното еко-одморалиште Вила Планинка во Словенија и одморот не помина незабележан. По овој одмор...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена Чудесни жени

Која е Кери Џонсон, третата сопруга на Борис Џонсон? Ќерка на основачот на „Индипендент“, брилијантен ум, борец за женските права…

Еспресо
Во саботата, премиерот во оставка на Велика Британија и неговата трета сопруга Кери Сајмондс направија голема забава во чест на свадбата на која присуствуваа двесте...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Изнајмен фустан од 25 фунти и позејмен замок од пријател: како се венчаа Борис и Кери Џонсон

Еспресо
Борис и Кери Џонсон приредија свадбена прослава за 200 луѓе. Свадбената забава на Борис Џонсон се одржа во замокот на спонзорот на британската Конзервативна партија...
Свет Слајдер Сцена

Викендов нова свадба за Борис Џонсон и Кери Сајмондс: Луксузна веселба во замок од 18 век за 200 гости

Еспресо
Викдендов Борис Џонсон подготвува голема свадбена веселба – задоцнета – но таа ќе биде и одлична прилика за збогување од функцијата. Мегазабавата ќе се случува...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Финалниот дуел ќе биде меѓу Лиз Трас и Риши Сунак за трката на Даунинг стрит; Џонсон: „аста ла виста, бејби“

Еспресо
По оставката дадена на 7 јули од скандализираниот Борис Џонсон, сега е извесно дека британската влада за прв пат ќе биде предводена од маж со...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

(Видео) Премиерот во заминување Борис Џонсон лета со борбен авион во стилот на Топ Ган, и го подига палецот

Еспресо
Премиерот во заминување Борис Џонсон лета низ британското небо во верзија „Топ Ган“. Снимката, објавена од страна на официјалниот профил на Даунинг стрит 10, го...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

11 кандидати за наследник на Борис Џонсон, објавени нови правила за трката: Името на новиот премиер ќе се знае на 5 септември

Еспресо
Победникот во трката за лидерство на ториевците, ќе биде објавено на 5 септември и на тој датум победникот ќе го заземе местото на Борис Џонсон...
Еспресо Слајдер

Лавров ги исмеа намерите на Џонсон да ја изолира Русија: „Џонсон попрво го изолираа“ од сопствената партија

Еспресо
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров иронично зборуваше за оставката на британскиот премиер Борис Џонсон, објавува кинескиот портал Baijiahao. Шефот на руското одделение во...