18.8 C
Скопје
19:53 - 5 октомври, 2022

(Видео) Џонсон малку ги помеша лонците: Ти благодарам Путин за твоето инспиративно лидерство!

Меѓународната заедница за миг беше шокирана од изјавата на поранешниот премиер на Велика Британија, Борис Џонсон.

Поранешниот премиер на Велика Британија Борис Џонсон во обраќање за време на седницата во Долниот дом на британскиот парламент направи лапсус што долго нема да се заборави.

Имено, Џонсон во текот на својот говор му се заблагодари на Владимир Путин за неговото инспиративно лидерство, наместо на претседателот на Украина Володимир Зеленски.

– Благодарение на херојството на украинската армија, делумно благодарение на оружјето што гордо го испраќаме, му честитам на мојот пријател (Џејмс Хипи, министер за одбрана) за она што го прави британската армија, за оружјето што го испраќаме, листата е долга. Благодарност, секако, и на инспиративното лидерство на Владимир Путин – рече Џонсон и застана.

Кога сфати што кажал, лапсузот веќе беше направен.

 

Слични објави

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо

Откриен мотивот за тепачката на Северина со сестра ѝ? Маријана се налутила за препишан имот

еспресо
Се вчитува....