18.8 C
Скопје
20:54 - 5 октомври, 2022

(Видео) Јелена Розга вечерва на пастрмалијада – Дојдете да се забaвуваме лудо и незаборавно во Штип

По две години пауза вечерва се одржува 14 -то издание на манифестацијата „ Штипска пастрмалијада“ на која се поканета гостите да ги забавуваат хрватската звезда Јелена Розга, како и групите ДНК и Џамбо Агушеви.

Розга пред некој ден преку видео порака повика сите нејзини фанови и љубители на штипската пастрмајлија да дојдат и да се забавуваат „лудо и незаборавно“.

Штипската пастрмалијада не се одржуваше последниве две години поради пандемијата на коронавирусот. Утре, според најавите се очекува да настапат и Тони Цетински, Куку Леле и Зоран Илиев. Буџетот на манифестацијата е 4 милиони денари.

Општината Штип како главен покровител обезбеди 2, 5 милиони денари, а спонзорите 1, 5 милиони денари.

 

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....