5.8 C
Скопје
22:10 - 6 декември, 2023

Ознака : штип

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Караванот тргна: Штипјани покажаа дека во срцето ја носат Македонија

Еспресо
Плоштадот „Слобода“ во Штип беше претесен за штипјани, кои дојдоа да го поздрават стартот на караванот „Македонијо во срце те носиме“. На сцената публиката ги...
Наши ФациСлајдерСцена

Промоција на книгата „Џаро- живот на коцка“, во четврток во Штип

Еспресо
Книгата „Џаро- Живот на коцка“ за животот на познатиот менаџер Велибор Џаровски- Џаро ќе се промовира и во Штип. Промоцијата ќе се одржи на летната...
БалканСлајдерСцена

„Бело Копче“ tribute “Bijelo Dugme бенд“ со концерт на „Аква бела ресорт“ во Штип

Еспресо
На 3-ти јуни (сабота) сите што ќе дојдат на настапот на најпознатиот македонски трибјут бенд ќе имаат можност да потонат во носталгијата на времето и...
ЕспресоСлајдер

(Фото) Уште една фантастична вечер во Штип со Тони Цетински, Куку Леле и Зоран Илиев

Еспресо
Вечерва забавата продолжува со Тони Цетински на кого ќе му претходат легендарните Куку Леле и нашиот Зоран Илиев. Присуството е задолжително, затоа што ветуваме уште...
ЕспресоСлајдер

(Видео) Јелена Розга вечерва на пастрмалијада – Дојдете да се забaвуваме лудо и незаборавно во Штип

Еспресо
По две години пауза вечерва се одржува 14 -то издание на манифестацијата „ Штипска пастрмалијада“ на која се поканета гостите да ги забавуваат хрватската звезда...
Ви ПрепорачувамеЦвеќе

(Фото сторија) Цветен раскош во најстарата штипска населба: Ружа си го заслужи своето цветно име

Ј.К.Д
Ружа Димова има цветно име (кое сосема го опрадува), во пензија е, и со љубов е посветена на дворот. За жал, сопругот ѝ починал, а...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

ФОТО СТОРИЈА: Домаќинка и сточарка, Виолета од село Горни Балван наоѓа време и за цвеќиња!

Ј.К.Д
Денес ве водиме во општина Карбинци, во селото Горни Балван, сместено во околината на Штип. Разговараме со домаќинката која се занимава со сточарство, чување овци...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

ВО ШТИП НАМЕСТО НА ПАСТРМАЈЛИЈА, ВО ЦВЕТНАТА ОАЗА НА ГОСПОЃА ЈУЛИЈАНА: Вака изгледа кога на љубов ви се возвраќа со цвет!

Ј.К.Д
Денес разговараме со Јулијана Десподова, која работела во конфекција, но веќе една година поради пандемијата со коронавирус, никаде не работи. Нашата денешна цветна дама е...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) ВО РАСКОШНИОТ ДВОР НА ПРОФЕСОР МАЈХОШЕВ И НЕГОВАТА СОПРУГА СЛАВИЦА: Цвеќињата ни го променија животот во позитивна смисла!

Јасмина Кантарџиева Димков
Денес разговараме со професорот Андон Mајхошев, професор на Правниот факултет при Универзитетот Гоце Делчев во Штип и неговата сопруга Славица Мајхошева-Недкова, дипломиран економист, која работи...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) ШТИПСКАТА БАЈКА НА ЈАДРАНКА: Цвеќињата му даваат живот на мојот живот!

Ј.К.Д
Во овој врнежлив период, ви носиме сончеви вести од Штип, од дворот на госпоѓа Јадранка Лепиткова Стаменкова, која по професија е домаќинка. Вели дека не...