Ознака : канцер

Здрави навики

Симптоми на карциномот можат да се појават со години пред дијагнозата

Еспресо
Раните знаци на карциномот можат да се појават со години, дури и со децении пред дијагнозата, покажало опширното истражување на генетските мутации кои предизвикуваат здравите...
Здрави навики

Шокантни резултати: Повеќе од 10 сексуални партнери – поголем ризик од рак?

Еспресо
Ако судиме според новите, во најмала рака шокантни резултати од истражувањето, луѓето кои во текот на животот имаат повеќе од десет сексуални партнери, изложени се...
Лајфстајл Сцена

БОЛЕСТА СЕ ПРОМЕНИЛА: Познатата пејачка откри ЗОШТО НЕ можела да се ОСТВАРИ КАКО МАЈКА!

Igor
Познатата австралиска пејачка Кајли Миног конечно отворено проговори за својата борба со ракот на дојка, признавајќи дека токму таа болест ја спречила да има деца....