Tag : деца

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Им донираат илјадници долари поради него: Дрејк ги направи славни овие деца од Африка! (ВИДЕО)

Еспресо
Танцувачкиот предизвик „Toosie Slide“ на раперот Дрејк донесе многу радоста за време на пандемијата од коронавирусот, а тој го искористи да им помогне на афричките...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Роналдо објави утринско семејно селфи, а Георгина е гола под јорганот? (ФОТО)

Васко Спасоски
Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо своите следбеници на Инстаграм денес ги почести со утринска семејна фотографија. Роналдо и Георгина позираа во кревет...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

Овие филмови потполно ќе го окупираат вниманието на вашите деца, но и вашето! (ВИДЕО)

Еспресо
Родителите имаат многу работа, а децата сакаат постојано да се надвор и за нив тешко доаѓа карантинот. Но, за да се зштити нивното, вашето и...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Марот Роби поинаку ја поминува самоизолацијата: Актерката чита приказни на камера за децата кои се дома! (ВИДЕО)

Еспресо
Ѕвездата од филмот „Once Upon A Time In Hollywood“ Маргот Роби се наоѓа во самоизолација, како и поголемиот дел од нас. Нејзините колеги кои се...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

Стари филмови кои се идеални да ги погледнете со своите деца додека сте во карантин! (ВИДЕО)

Еспресо
За време на принудниот престој дома поради коронавирусот, неопходен е поширок телевизиски репертоар кој посебно треба да и биде наменет на помладата популација, пишува „Си-Ен-Ен“....
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Шварценегер донираше 3 милиони за децата на кои им е скратен оброкот поради коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо
Американскиот актер Арнолд Шварценегер (72) во соработка со друштвената платформа „TikTok“ донираше 3 милиони долари за децата на кои им е скратен оброкот откако се...
Ви Препорачуваме Дом Жена

Како да ги смирите вознемирените деца во изолација или карантин?

Еспресо
Децата често се првите кои негативно реагираат на тензијата во семејството. Па, можно е меѓу нив да почнат несогласувања и „тепачки“ многу повеќе од вообичаено,...
Ви Препорачуваме Дом Жена

Зошто не треба да им купувате на децата сè што ќе посакаат?

Еспресо
Навистина е прекрасно чувството кога ќе му подарите нешто на вашето дете, меѓутоа, скапите роденденски забави и патувања, смартфоните и непотребните играчки можат да имаат...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Мила Јововиќ во изолација, а нејзината порака е важна: Актерката покажа како го поминува времето! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата актерка Мила Јововиќ во февруари наполни 45 години, а сега по породувањето поради прогласување на пандемија на коронавирусот е во куќна изолација со семејството....
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Сопругата на српски фудбалер се јави од Италија: Децата не сум ги видела 15 дена, а вие сте… (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската манекенка Јована Ѓорѓевиќ (29) која живее во Италија со сопругот, прозборе за пандемијата на коронавирус, кој моментално во таа земја однесе бројни животи. Сопругата...