14.8 C
Скопје
09:40 - 2 јуни, 2023

(Фото) Ова се сите седум деца на Борис Џонсон, еве што прават и како живеат: Долго ги криеше од јавноста

Прашањето за тоа колку деца има Борис Џонсон беше едно од оние што го следеше поранешниот британски премиер долго време.

Во поголемиот дел од својата кариера, Борис успеа да го прескокне прашањето. Меѓутоа, во 2021 година, сосема ненадејно, тој конечно призна дека е татко на шест деца.

Оттогаш, тој и сопругата Кери Сајмондс го добија своето второ дете, ќерката Роми, и објавија дека очекуваат дете повторно, што значи дека Џонсон наскоро ќе стане татко на осум деца.

Но, кои се децата на Борис? Еве што знаеме за нив.

Борис немаше деца со својата прва сопруга, поранешна моделка и заштитно лице на Татлер, Алегра Мостин-Овен.

Но политичарот има четири деца со својата втора сопруга, адвокатката Марина Вилер.

Најстарото дете на парот е Лара Летис (30). Лара учеше на Универзитетот во Сент Ендрјус каде што се стекна со диплома по латински јазик и компаративна книжевност. Денес, Лара има успешна кариера на новинарка за уметност и мода.

твитер

Мајло Артур Џонсон (28) е второто дете на Борис со Марина. Мајло живее повлечено од јавноста, не сака публицитет, и ужива во приватниот живот надвор од центарот на вниманието, но според The Sun, најстариот син на Борис ичел нво престижното училиштето Вестминстер, а подоцна и на Факултетот за ориентални и африкански студии.

26-годишната Касија Пичис е следна на листата на деца на Борис, но засега малку се знае за нејзиниот живот. Изгледа дека и таа, како нејзиниот постар брат, претпочита да се држи подалеку од центарот на вниманието. Интересно е што и покрај богатиот татко таа до пред пандемијата работела како келнерка во Сешнс Артс Клубот во Клеркенвел. Студирала на колеџот Тринити во Даблин откако го напуштила училиштето Хајгејт во Обединетото Кралство кое чини 18.000 фунти годишно.

Борис и Марина се родители и на Теодор Аполо, има 24 години и студира на престижниот универзитет Кембриџ, а се зборува дека е можно да тргне по стапките на татка си, бидејќи покажува интерес за политика. Теодор инаку е налик многу сличен на Борис Џонсон.

инстаграм

Во 2009 година, Борис имал љубовна романса со инвеститорката Хелен Мекинтајр, и повторно станал татко, но тоа пак, донело крај на неговиот брак со Марина.

Хелен се обидела да го задржи нивното дете Стефани Мекинтајр во тајност, па дури и покренала правна постапка против еден весник за да ги спречи да објават приказна за врската и девојчето.

На крајот, судијата пресуди дека јавноста има право да знае за петтото дете на Борис. Според британски Мирор, Стефани има многу малку врска со нејзиниот татко или нејзините полубраќа и сестри.

Борис повторно стана татко откако неговата трета сопруга Кери го роди момчето Вилфред во април 2020 година. Во декември 2021 година, Борис и Кери го дочекаа своето второ бебе, девојчето наречено Роми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EVOKE (@evokedotie)

Кога ја објави својата бременост во текот на летото 2021 година, тоа беше многу емотивен момент за Кери бидејќи во исто време таа сподели дека доживеала спонтан абортус на почетокот на годината.

инстаграм

Кери напиша на Инстаграм: „На почетокот на годината имав спонтан абортус што ме остави со скршено срце. Се чувствував неверојатно благословена што сум повторно бремена, но исто така се чувствував и нервозно“.

Парот сега се подготвува да додаде трет „член на тимот“ и ќе дочека уште едно бебе во јуни 2023 година. Осмо дете за Џонсон, а трето за Кери.

 

 

 

Слични објави

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо

(Фото) Тоа мора да е Ирина Шајк – Леонардо ди Каприо ужива на Сардинија

еспресо
Се вчитува....