15.8 C
Скопје
21:01 - 19 мај, 2022

Ознака : белград

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

(Видео) „Добредојдовте драги браќа!“; Денес во „Свети Сава“ во Белград прва литургија на МПЦ и СПЦ

Еспресо
Српскиот патријарх Порфириј вчеравечер во Белград го пречека поглаварот на Македонската православна црква архиепископот Стефан и тројца митрополити и им посака добредојде. „Како што бијат...
Балкан Слајдер Сцена

КОЛКУ ЧИНИ ИЗГЛЕДОТ на ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША со кој се појави на гласање: Цената е пониска од што очекувате!

М.Р.
Поп – ѕвездата Јелена Карлеуша во неделата, околу 14 часот гласаше на избирачкото место во белградската општина Савски Венец исполнувајќи ја својата граѓанска должност. Најголемо...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

УАПСЕНИ ВИП ПРОСТИТУТКИ ВО БЕЛГРАД, откриен ценовникот: Познати пејачки и старлети правеле оргии со политичари и бизнисмени, главна била Јелена Јојиќ

Еспресо
Низ Белград „палат и жарат“ ВИП ПРОСТИТУТИ, меѓу нив главни биле Наташа Шавија и Сања Станковиќ, а ги „менаџирала“ Јелена Јојиќ – Мадам, која е...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

„Гори“ Инстаграм: ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША тренира строгост – полицајка во екстра мини!

Еспресо
Српската популарна пејачка Јелена Карлеуша вчера во Белград ги посети 45-те нови комунални полицајци и полициајки, а ја пречека заменик градоначалникот, Горан Весиќ. И овој...
Дестинации и Дегустации Женски печат Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ТУКА СЕ ПРОДАВА БУРЕК СО МНОГУ НЕОБИЧНА СОСТОЈКА: Сте јаделе бурек со месо, со сирење, пица-бурек…, но што мислите за ОВОЈ бурек?

Еспресо
Омиленото јадење на Балканот – неговото височество бурекот може да се приготви со сирење, месо, спанаќ…, па дури и со состојки за пица, но сега...
Балкан Слајдер Сцена

НОВАК ПРЕЧЕКАН НА БЕЛГРАДСКИ АЕРОДРОМ СО СРПСКИ ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ: Тенискиот ас не бил расположен за изјави, брзо го напуштил аеродромот!

Еспресо
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со лет од Дубаи во 12 часот и 16 минути пристигнал во Белград. Novak je sleteo u Beograd! pic.twitter.com/J9u3h5SSvr —...
Балкан Слајдер Сцена

БРЕНА ИМА ПАРИ ДО КРОВ, ДОАЃААТ ОД МНОГУ СТРАНИ: Сте јаделе „Кај Брена“? А, сте пиеле ли вино од Брена?

Еспресо
Сите ја знаеме како пејачка – ѕвезда, но парите на Лепа Брена не доаѓаат само до музиката, туку по успешната кариера со микрофонот, таа се...
Балкан Слајдер Сцена

ДАМИАНО ДАВИД ДОАЃА ВО СРБИЈА: Групата „Манескин“ ќе одржи концерт во Белград – Прочитајте кога и каде

Еспресо
Годинашниот победник на Евровизија, италијанската група „Манескин“, доаѓа во Србија, откри Горан Весиќ. Иницијативата популарниот бенд да одржи концерт во Србија е благодарение на голем...
Наши Фаци Сцена

ВИДЕО: Стефан Лазаров на гости кај раперот Џус: Во Кавадарци има многу нинџи!

Васко Спасоски
Познатиот јутјубер Стефан Лазаров во соработка со „Еспресо.мк“ пред неколку дена од Белград донесе интервјуа со неколку познати ѕвезди од таму. Ги видовме раперите од...
Балкан Слајдер Сцена

ФОТО: Пејачката Дара Бубамара започна да живее со 23 години помладиот партнер!

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Дара Бубамара ја пронајде својата среќа покрај младиот бизнисмен Тони, а разликата во возраста од скоро две и пол децении не е...