16.8 C
Скопје
04:20 - 20 мај, 2024

Ознака : Трагедија

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Нови детали за несреќата на патниците кои биле во подморницата: Загинале во секунда?

Еспресо
Откако на 4.000 метри беа пронајдени остатоците од подморницата која исчезна во неделата во Атлантскиот Океан, речиси сигурно дошло до експлозија, соопшти синоќа американската крајбрежна...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Весна Петрушевска за масакрот во белградското училиште: „Мојата ќерка беше булирана после траумата за која не беше виновна“

Еспресо
Страшниот масакр што вчера го зави Белград и целиот регион во црно по убиството на осумте ученици во основното училиште „Владислав Рибникар“ од страна на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Босанка од Лариса за трагедијата во Грција: „Железничарите предупредија дека доколку продолжи неодржувањето, може да дојде до трагедија, но никој не реагираше!“

Еспресо
Марија Дејановиќ, по потекло од Приједор, Босна, која моментално живее во Грција во градот Лариса ја опиша причината за железничката несреќа во која загинаа (засега)...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Трагедија во Тексас: 21 убиен во основно училиште, 19 се деца, и убиецот е мртов

Еспресо
И убиецот е мртов. Станува збор за 18-годишен средношколец кој учел во средно училиште во Увалде. Претседателот на САД, Бајден се огласи: Идејата дека еден...
СветСлајдерСцена

ПОЧИНА кантри ПЕЈАЧКАТА Наоми Џад, по долга борба со ментална болест

М.Р.
Веста за нејзината смрт ја потврдиле ќерките Винона и Ешли Џад: „Денес доживеавме трагедија. Ја загубивме нашата убава мајка по долга борба со ментална болест“,...
СветСлајдерСцена

ПРОНАЈДЕНО Е ТЕЛОТО НА АМЕРИКАНСКАТА ПОЗНАТА ГЛУМИЦА: Пет дена по исчезнувањето, причината за смртта сè уште непозната

Еспресо
Само неколку дена по пријавувањето на исчезнувањето, американската глумица Линдзи Перлман е пронајдена мртва во Лос Анџелес. Перлман е позната по улогите во телевизиските серии „Chicago...
БалканСлајдерСцена

ПОЧИНА МЛАДА ХРВАТСКА ТИКТОКЕРКА: Момчето на Дијана Де Марко се прости од својата сакана – Која е причината за смртта?

М.Р.
Популарната хрватска тиктокерка Дијана Де Марко, ненадејно почина на 23-годишна возраст во Загреб. Младата девојка беше омилена меѓу нејзините следбеници на социјалната мрежа ТикТок, на...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

Ѝ ПОСВЕТИЛ ПЕСНА НА ДЕВОЈКАТА КОЈА СЕ САМОУБИЛА БЕГАЈЌИ ОД СИЛУВАЧИТЕ: Зад оваа песна на Чолиќ се крие голема трагедија

И. Т.
Во далечната 1974 година низ Југославија одекна страшна вест: 18-годишна девојка од Крушевац се самоубила додека се обидувала да им побегне на силувачите. Сепак, малкумина...
Наши ФациСлајдерСцена

СУЗАНА ТУРУНЏИЕВА: Јас и Атиџе сме добри и безбедни, сочувствуваме со настраданите во трагедијата

К. А.
Најмалку 45 лица загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот „Струма” во Бугарија, кога се запали автобус со македонски таблици што сообраќал на релација од Истанбул...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) Ѝ ПО 20 ГОДИНИ БОЛКАТА НЕ СТИВНУВА: Сузана Турунџиева обвиена со истиот немир и празнина

М.Р.
Нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева на својот фејсбук – профил сподели емотивна објава во спомен на нејзиниот трагично починат брат. Братот на...