Ознака : соопштение

Ви Препорачуваме Лајфстајл

Дали е под знак прашање одржувањето на Евросонг: ЕБУ со ново соопштение!

Васко Спасоски
ЕБУ внимателно ја следи состојбата во врска со ширењето на коронавирусот и се придржува до најновите совети и упатства од Светската здравствена организација и националните...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Славниот водител по 27 години брак и две деца објави дека е хомосексуалец! (ВИДЕО)

Еспресо
Британскиот телевизиски водител Филип Скофилд преку социјалната мрежа Инстаграм и соопшти на јавноста дека е хомосексуалец. Водителот на најпопуларната британска емисија, утринската програма „This Morning“,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Меган и Хари останаа без своите титули, но и без парите на Кралицата!

Еспресо
Нов шок во кралскиот дворец – принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) останаа без титула, односно више нема да им се обраќаат со „нивното...
Лајфстајл Сцена

За симболот „Голема Албанија“, Кајмакоски напиша: „Ова е вистината, ве молам објавете ја“

Igor
Огромна прашина се крена откако во српските медиуми се појави фотографија на која наводно нашиот Даниел Кајмакоски со раце го покажал симболот на Голема Албанија....